Zapomněl jsem heslo k systému Windows 8! Jaké jsou moje možnosti?

Nejdříve nejdříve: nenechte se zahanbit, že jste zapomněli heslo pro Windows 8. Znovu a znovu se nám říká, abychom vytvářeli delší a komplikovanější hesla, abychom pomohli udržet naše data v bezpečí, což ztěžuje jejich zapamatování. Koho se tu snažíme udržet? Většina z těchto tipů funguje přesně stejným způsobem pro Windows 10, některé fungují ve všech verzích systému Windows a některé se budou vztahovat na jakékoli zapomenuté heslo.

I když vaše heslo pro Windows 8 nebylo tak těžké si zapamatovat - jste člověk. Každý občas zapomene na věci, dokonce i na důležité!


Zapomněl jsem heslo k systému Windows 8! Jaké jsou moje možnosti?

Lifewire / Nusha Ashjaee

Naštěstí existuje řada způsobů, jak se dostat zpět, pokud jste zapomněli heslo pro Windows 8, a všechny podrobně uvádíme níže.

Některé z těchto nápadů platí pouze v případě, že se do systému Windows 8 přihlašujete pomocí místního účtu (přihlašujete se pomocí tradičního uživatelského jména). Některé fungují pouze v případě, že používáte účet Microsoft (přihlašujete se pomocí e-mailové adresy), jiné fungují pro oba. Pokaždé vám dáme vědět. Všechny tyto nápady však platí stejně pro jakékoli vydání Windows 8 nebo Windows 8.1, které používáte.

Udělejte poučné odhady podle hesla k systému Windows 8

Než na tohle otočíte oči, udělejte to. Vážně to zkuste, i když jen pro humor. Hádání je pravděpodobně první věc, kterou jste udělali, jakmile jste si uvědomili, že jste zapomněli heslo k systému Windows 8, ale šlo o poučené odhady nebo jen o několik frustrovaných pokusů?

Ano, existuje několik podivných způsobů, jak se hacknout zpět do Windows 8, ale než s nimi strávíte všechen ten čas a energii, dejte vzdělaným hádáním opravdu dobrý poslední výstřel.

Vzhledem k tomu, že jednoduchá i složitá, dobře vytvořená hesla jsou obvykle inspirována věcmi, které jsou nám v našich životech nejznámější, zamyslete se nad tím, zda by vaše heslo pro Windows 8 mohlo mít něco společného s:

  • Narozeniny vašeho manžela, partnera, přítele nebo dítěte
  • Aspekt vašeho křestního jména, prostředního jména nebo příjmení
  • Oblíbená sada čísel
  • Krásná vzpomínka z dětství
  • Oblíbené jídlo nebo aktivita
  • Telefonní číslo, které si pamatujete, když jste byli dítě
  • Kde pracujete nebo žijete
  • Vaše mazlíčky
  • ... Nebo možná je to nějaká kombinace výše uvedeného

To je jen několik nápadů, jak úspěšně uhodnout vlastní heslo.


Obnovte online heslo k účtu Microsoft

Možnost, kterou jste dostali při prvním zakoupení počítače nebo instalaci systému Windows 8, byla registrace k účtu Microsoft nebo přihlášení pomocí stávajícího účtu Microsoft. Jednou z velkých výhod tohoto postupu je, že vám poskytne plán úniku, pokud jste někdy zapomněli své heslo pro Windows 8: Můžete resetovat heslo k účtu Microsoft.

Přejděte na account.live.com/password/reset a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Zapomenuté heslo k systému Windows 8 můžete takto online resetovat, pouze pokud používáte účet Microsoft. Pokud používáte místní účet, vaše heslo není u společnosti Microsoft uloženo online, a proto je nelze resetovat.


Použijte disk Windows 8 pro resetování hesla, který jste vytvořili

Disk pro resetování hesla systému Windows 8 je přesně to, co zní - je to disketa nebo jednotka flash, kterou lze použít k obnovení hesla systému Windows 8, pokud jej zapomenete. Pokud ho máte, je čas ho najít a použít!

Bohužel je to tak, že pokud máte jeden bit, pravděpodobně vás přenese k dalšímu nápadu. Disk pro resetování hesla je svázán s vaším konkrétním účtem Windows 8, což znamená, že jeden musí být vytvořen z Windows, zpět, když jste skutečně znali své heslo. Jinými slovy, pokud ještě nemáte disk pro resetování hesla systému Windows 8, vaše šance na vytvoření disku skončila.

Jakmile se vrátíte do systému Windows 8 pomocí některého z dalších nápadů níže, vytvořte si disketu pro resetování hesla systému Windows 8, abyste se při příštím zapomenutí hesla vyhnuli všem těmto potížím.

Vytvoření a tedy použití disku pro obnovení hesla je k dispozici pouze v případě, že se přihlašujete do systému Windows 8 pomocí místního účtu.

Požádejte jiného uživatele o změnu hesla pro Windows 8

Pokud váš počítač používá více než jedna osoba a alespoň jeden z těchto dalších lidí je nakonfigurován jako správce, může se tato osoba přihlásit pomocí svého hesla a změnit heslo pro vás z appletu Uživatelské účty v Ovládacích panelech.

Správce v počítači můžete nechat změnit zapomenuté heslo systému Windows 8 pouze v případě, že je vaším účtem místní účet. Druhý uživatel správce může mít účet Microsoft nebo místní účet, ale váš účet musí být místním účtem, aby se vaše heslo mohlo změnit tímto způsobem.

Použijte tento hack k resetování hesla pro Windows 8

Slovo „hack“ to možná trochu tlačí, ale můžete použít bezplatný a relativně jednoduchý postup, který vám umožní obnovit heslo systému Windows 8, pokud jste jej zapomněli. S tímto hackem budete moci obnovit heslo systému Windows 8 přímo z přihlašovací obrazovky systému Windows, bez disku pro resetování hesla nebo flash disku a bez nutnosti softwaru třetích stran.

Budete muset použít příkazový řádek a dělat některé věci, které jste možná nikdy předtím neudělali, ale pečlivě dodržujte naše pokyny a zvládnete to dobře.

Tento hack bude fungovat, pouze pokud se přihlásíte do systému Windows 8 pomocí místního účtu. Několik dalších webů doporučuje tento proces pro Windows 8 ve všech případech, ale nebude úspěšně resetovat vaše heslo pro Windows 8, pokud k přihlášení používáte účet Microsoft.

Obnovte nebo obnovte heslo systému Windows pomocí jednoho z těchto nástrojů

Pokud z nějakého důvodu výše uvedené téměř vždy fungující nápady pro vás nebyly úspěšné, je čas přejít k některým „tradičnějším“ způsobům hackování do vašeho počítače.

Řada softwarových hackerských nástrojů, nazývaných programy pro obnovení hesla systému Windows, je k dispozici od různých společností a vývojářů softwaru. V závislosti na tom, který program se rozhodnete použít, může skutečně najít a zobrazit vaše zapomenuté heslo systému Windows nebo jej může jednoduše resetovat, což vám umožní vůbec se přihlásit bez hesla.

Mluvíme o řadě nástrojů pro obnovení a resetování hesla v seznamu výše propojených programů. Programy pro obnovení hesla většinou fungují jak pro místní, tak pro hesla účtů Microsoft. Nástroje pro resetování hesla resetují vaše zapomenuté heslo systému Windows 8, pouze pokud se přihlašujete pomocí místního účtu.

Resetujte svůj počítač

Proces resetování počítače v systému Windows 8 se velmi liší od pouhého resetování hesla. Tento proces odebere všechny vaše nainstalované programy, aplikace, a dokonce všechna vaše uložená data.

Jinými slovy, budete se moci znovu přihlásit do systému Windows, protože váš počítač se resetuje zpět do původní konfigurace, stejně jako tomu bylo při koupi nebo první instalaci systému Windows.

Chcete-li dokončit proces Resetovat počítač, přejděte do Pokročilých možností spuštění a poté vyberte Poradce při potížích > Resetujte svůj počítač.

Možnost Obnovit počítač nepomůže s problémy s heslem.

V tomto článku se dozvíte, jak resetovat počítač v systému Windows 8.

To samozřejmě není skvělý způsob, jak překonat zapomenuté heslo systému Windows 8, ale pokud selže vše ostatní, bude to téměř jistě fungovat. Budete mít možnost vytvořit nový místní účet nebo účet Microsoft. Pokud náhodou máte druhý účet Microsoft, ke kterému znáte heslo, budete mít možnost se pomocí něj přihlásit.

Ve velmi vzácných případech, kdy jste zapomněli heslo k systému Windows 8 a z nějakého důvodu nefunguje Obnovení počítače, můžete zvolit čistou instalaci systému Windows 8, pokud máte k dispozici instalační disk nebo flash disk systému Windows 8 . Čistou instalací systému Windows 8 dosáhnete stejné věci jako resetováním počítače.