Jak zakázat bránu Windows Firewall v systému Windows

Brána Windows Firewall je navržena tak, aby zabránila neoprávněným uživatelům v přístupu k souborům a prostředkům v počítači. Firewall je nutností, pokud máte obavy o bezpečnost vašeho počítače.

Brána Windows Firewall bohužel zdaleka není dokonalá a může někdy způsobit více škody než užitku, zvláště pokud je nainstalován jiný program brány firewall.

Pokud na to nemáte dobrý důvod, bránu Windows Firewall nevypínejte, ale pokud máte jiný bezpečnostní program vykonávající stejné funkce, neváhejte.

Theresa Chiechi / Lifewire

Potřebný čas: Zakázání brány Windows Firewall je snadné a obvykle trvá méně než 10 minut

Níže jsou uvedeny samostatné pokyny pro Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista a Windows XP. Podívejte se, jakou verzi systému Windows mám? pokud si nejste jisti, s kterými kroky se řídit.


Zakažte bránu firewall ve Windows 10, 8 a 7

Kroky pro vypnutí brány Windows Firewall v systému Windows 7 a novějších verzích systému Windows jsou v zásadě stejné.

Screenshoty v této části platí pouze pro Windows 10. Pokud používáte Windows 8 nebo Windows 7, bude vaše obrazovka vypadat trochu jinak.

 1. Otevřete ovládací panel.

  Můžete to udělat několika způsoby, ale nejjednodušší způsob je prostřednictvím nabídky Power User Menu nebo nabídky Start v systému Windows 7.

 2. vybrat Systém a zabezpečení.

  Tento odkaz je viditelný, pouze pokud máte možnost „Zobrazit podle“ nastavenou na „Kategorie“. Pokud prohlížíte applety Ovládacích panelů v zobrazení ikon, přejděte dolů k dalšímu kroku.

 3. Vybrat Brána firewall systému Windows.

  V závislosti na tom, jak je váš počítač nastaven, může být místo toho volán Windows Defender Firewall. Pokud ano, považujte každou instanci „brány Windows Firewall“ níže, jako by zněla „brána Windows Defender“.

 4. vybrat Zapněte nebo vypněte bránu firewall systému Windows na levé straně obrazovky.

  Opravdu rychlý způsob, jak se dostat na tuto obrazovku, je přes ovládat firewall.cpl příkaz z příkazového řádku, který můžete provést v příkazovém řádku nebo v dialogovém okně Spustit.

 5. Vyberte bublinu vedle Vypnutí brány firewall systému Windows (nedoporučuje se).

  Bránu Windows Firewall můžete zakázat pouze pro soukromé sítě, pouze pro veřejné sítě nebo pro obě sítě. Chcete-li zakázat bránu Windows Firewall pro oba typy sítí, musíte vybrat Vypnutí brány firewall systému Windows (nedoporučuje se) v soukromé i veřejné části.

 6. vybrat OK pro uložení změn.

Nyní, když je brána Windows Firewall zakázána, opakujte kroky, které způsobily problém, abyste zjistili, zda deaktivace této možnosti problém vyřešila.

Zakažte bránu firewall v systému Windows Vista

Bránu Windows Firewall lze v systému Windows Vista vypnout pomocí Ovládacích panelů, podobně jako v jiných verzích systému Windows.

 1. Otevřete Ovládací panely výběrem řídicí panel z nabídky Start.

 2. Vybrat Bezpečnostní ze seznamu kategorií.

  Pokud se nacházíte v „klasickém zobrazení“ ovládacího panelu, přejděte k dalšímu kroku.

 3. vybrat Brána firewall systému Windows.

 4. Vybrat Zapněte nebo vypněte bránu firewall systému Windows na levé straně okna.

  Pokud se objeví okno Řízení uživatelských účtů, pokračujte a klikněte na něj klepnutím buď zadáním hesla správce nebo výběrem Pokračovat.

  Pokud budete v budoucnu potřebovat znovu toto okno otevřít rychleji, můžete použít ovládat firewall.cpl příkaz v dialogovém okně Spustit.

 5. Otevřete obecně kartu a vyberte bublinu vedle Vypnuto (nedoporučeno).

 6. vybrat OK použít změny.


Deaktivujte bránu firewall v systému Windows XP

Pokyny pro vypnutí brány firewall systému Windows XP se výrazně liší od pokynů v novějších verzích systému Windows, ale stále jsou poměrně jednoduché.

 1. Otevřete Ovládací panely výběrem start a pak řídicí panel.

 2. vybrat Připojení k síti a Internetu.

  Pokud prohlížíte „Klasické zobrazení“ ovládacího panelu, otevřete Síťová připojení a přejděte ke kroku 4.

 3. Vybrat Síťová připojení pod nebo vyberte ikonu ovládacího panelu sekce.

 4. Klepněte pravým tlačítkem myši nebo klepněte a podržte síťové připojení a vyberte Nemovitosti.

  Pokud máte „vysokorychlostní“ připojení k internetu, jako je Cable nebo DSL, nebo jste v síti nějakého druhu, bude vaše síťové připojení pravděpodobně pojmenováno Připojení k místní síti.

 5. Otevřete pokročilý Kartu a vyberte Nastavení.

 6. Vyberte Vypnuto (nedoporučeno) přepínač.

  Nastavení brány Windows Firewall lze také otevřít pomocí jednoduché zkratky prostřednictvím dialogového okna Spustit nebo příkazového řádku. Stačí zadat tento příkaz: ovládat firewall.cpl.

 7. vybrat OK v tomto okně a poté OK znovu v okně Vlastnosti vašeho síťového připojení. Můžete také zavřít okno Síťová připojení.