Instalace písem pouze pro Photoshop (Windows)

Grafičtí designéři najdou hodnotu v udržování velké knihovny písem, ale na počítačích se systémem Windows spousta písem výrazně zpomaluje rychlost spouštění počítače. Windows záměrně načte všechny nainstalované soubory písem. Když jich máte několik tisíc - no, ukažte si šálek kávy, zatímco čekáte na načtení plochy.

Když stahujete a instalujete písma do počítače, často je instalujete pro použití v několika programech od Photoshopu po Microsoft Word. Zlepšete výkon svého počítače rozdělením písem, která budete používat výhradně u produktů Adobe.

Sklad: David Muir / Getty Images


Správa písem pomocí aplikace Adobe Typekit

Licenční podmínky Adobe Typekit, což je standardní metoda správy písem s portfoliem aplikací Adobe Creative Cloud, zakazují offline použití souboru písem, pokud jste si soubor nezakoupili přímo z původní slévárny. Desktopový software Creative Cloud společnosti Adobe ukládá licencovaná, ale nekoupená písma Typekit pouze do dočasné složky a odstraní je, když se aplikace Adobe zavřou. Jako takový neexistuje žádný legální způsob přístupu k písmům Typekit na místním počítači.

Instalace písem do starších verzí aplikace Photoshop

Se staršími verzemi Adobe Creative Suite - předcházejícími Creative Cloud - byste však mohli nainstalovat většinu svých speciálních písem souvisejících s grafickým designem do složky pouze pro Adobe, takže je Windows „neuvidí“, ale Adobe Photoshop ano, což znamená písma budou k dispozici v nabídkách Photoshopu, ale nebudou přístupná z jiných aplikací Windows (jiných než Adobe). Tento proces obchází automatické načítání souborů písem systému Windows při spuštění, čímž zlepšuje výkon systému.

Uložte si své sbírky písem zde na C: Program Files Common Files Adobe Fonts.

Tím, že se vydáte touto cestou, můžete mít k dispozici rozsáhlou sbírku písem ve Photoshopu a souvisejících aplikacích Creative Cloud, aniž byste museli obětovat výkon jejich instalací do adresáře Windows Fonts. Nevýhodou je, že načítání aplikace Photoshop může trvat déle.