Galaxy S10, funkce potvrzené benchmarkem


Na internetu se objevuje smartphone s prvními potvrzenými funkcemi: Galaxy S10 bude mít čipset Exynos 9820 a 6 GB RAM. Zadní fotoaparát bude duální

Do oficiálního představení Galaxy S10 zbývají ještě dva měsíce, ale zvěsti a indiskrece se na internetu nepřestávají objevovat. Tentokrát se týkají přímo Galaxy S10, nikoliv některého z jeho "bratříčků". Očekává se, že Samsung představí tři modely Galaxy S10, aby diverzifikoval trh a pokryl co nejširší spektrum uživatelů: kromě základního modelu budou uvedeny také Galaxy S10 Lite a Galaxy S10 Plus.

Zprávy o Galaxy S10 pocházejí přímo z benchmarkové platformy Geekbench, nástroje, který výrobci smartphonů používají k testování výkonu svých zařízení. Kromě výsledků testů nabízí platforma také technické specifikace zařízení: dotyčný Galaxy S10 byl vybaven Snapdragonem 855 a 6 GB RAM. Jedná se o americkou verzi Galaxy S10, v Evropě se bude dodávat s procesorem Exynos 9820, který je velmi podobný Snapdragonu 855 a nabízí stejný výkon.

Vlastnosti Galaxy S10

S každým dalším dnem nabývá seznam specifikací Galaxy S10 dalších a dalších obrysů. O zařízení už bylo řečeno téměř vše: bude mít na palubě Exynos 9820, 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Displej bude mít úhlopříčku 6,1 palce, rozlišení FullHD+ a poměr stran 18:9. Design bude revoluční díky otvoru v obrazovce, do kterého se vkládá přední kamera, což je inovativní řešení navržené pro snížení tloušťky rámečků. Prostor pro fotoaparát bude tvořit duální zadní snímač a jeden přední fotoaparát. Novinky se týkají také snímače otisků prstů, který již nebude fyzický, ale bude vložen přímo do displeje. Baterie s kapacitou 3500 mAh bude mít jednu z nejzajímavějších vlastností Galaxy S10: bude ji možné použít k bezdrátovému nabíjení dalších elektronických zařízení (mobilních telefonů a chytrých hodinek).

Galaxy S10 se bude od Galaxy S10 Lite a Galaxy S10 Plus lišit pouze technickými specifikacemi. Design bude stejný, jen obrazovka bude mít různé velikosti (ve verzi Lite bude mít 5,8'', v Galaxy S10 bude mít 6,1'', zatímco v modelu Plus bude mít 6,4 palce).


Kdy přijde Galaxy S10

Samsung pořádá na veletrhu Mobile World Congress 2019 v Barceloně akci, na které představí nový Galaxy S10: vybrané datum by mělo být kolem 20. února. Na trh přijde druhý březnový týden. V předchozích dnech se hovořilo o možnosti, že smartphone přijde v pěti různých verzích. Nejedná se o mystifikaci: 5G modely Galaxy S10 přijdou na trh na jaře nebo v létě.