Domů : Přípony souborů : Format .xml

.xml soubor

Typ souboru 1:XML File

Vývojář N/A
Kategorie Datové soubory
Formát XML

Co je to soubor XML?

Soubor XML je datový soubor XML (Extensible Markup Language). Je formátován podobně jako dokument .HTML , ale používá vlastní značky k definování objektů a dat v rámci každého objektu. Soubory XML lze považovat za textovou databázi.

Více informací

 

Soubor XML otevřený v programu Microsoft XML Notepad

Formát XML ukládá data do struktury, která je strojově i člověkem čitelná. Existuje velké množství programů, které mohou otevřít soubory XML. A protože jsou formátovány jako textové dokumenty, lze je prohlížet a upravovat pomocí základních textových editorů.

Soubory XML se staly standardním způsobem ukládání a přenosu dat mezi programy a přes internet. Mohou je však používat také jiné typy programů. Syntaxe XML byla využita v celé řadě souborů, jako je například Microsoft Office Open XML, LibreOffice OpenDocument, .XHTML a .SVG .

Programy, které otevírají XML soubory
Windows
Microsoft Notepad
Adobe Acrobat
Adobe Dreamweaver
Progress Stylus Studio
Richardson EditRocket
Nuance OmniPage
Microsoft Visual Studio
Microsoft WordPad
Microsoft XML Notepad
Microsoft Excel
Eclipse
Adobe InDesign
Nuance PaperPort
Corel WordPerfect
Altova XMLSpy
Linux
Adobe Acrobat
Richardson EditRocket
Eclipse
SyncRO Soft oXygen XML Editor
Sublime Text
Wolfram Research Mathematica
ActiveState Komodo Edit
IDM UltraEdit
SCREEM
Android
Apowersoft Phone Manager
Macintosh
MacroMates TextMate
MacVim
Adobe Acrobat
Adobe Dreamweaver
Richardson EditRocket
Planamesa NeoOffice
Bare Bones BBEdit
Microsoft Excel for Mac
Eclipse
Adobe InDesign
SyncRO Soft oXygen XML Editor
JAPISoft EditiX
Sublime Text
Wolfram Research Mathematica
Thomson Reuters EndNote
iOS
Alexander Blach Textastic Code Editor

Typ souboru 2:Cinelerra Video Project

Vývojář Heroine Virtual
Kategorie Video soubory
Formát Text

.XML druhá možnost

Video Project vytvořený a používaný společností Cinelerra je softwarový balíček pro editaci videa systému Linux. Obsahuje projektová data, která obsahují upravený rozhodovací seznam, který zaznamenává veškeré úpravy projektu; také ukládá nastavení projektu; neobsahuje média, místo toho ukládá cestu ke každému mediálnímu souboru.

Více informací

POZNÁMKA: V minulosti existovaly dvě verze Cinelerra, Heroine Virtual (HV) a Community Version (CV). Projekty XML vytvořené jednou verzí ale nelze otevírat druhou verzí. Nicméně Cinelerra je nyní nabízena jako jediné vydání.

Programy, které otevírají XML soubory
Linux
Cinelerra

Jak otevřít .xml soubory v systému Mac

Pokud používáte Mac a chtěli byste vědět, jak otevřít XML soubor, tak dobrou zprávou je, že si do svého počítače nemusíte stahovat a instalovat komplikovaný software. Jediné co potřebujete, je prohlížeč Safari, který jako každý jiný prohlížeč dokáže snadno zobrazit soubory s touto příponou.

Daný XML soubor otevřete tak, že na něj kliknete pravým tlačítkem myši a v nabídce zvolíte možnost Otevřít v> Safari. Během okamžiku by se měl soubor otevřít pomocí webového prohlížeče macOS.

Můžete také použít software Notes, TextEdit, který je již v systému macOS předinstalován. Chcete-li XML soubor otevřít pomocí této aplikace, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a v rozevírací nabídce klikněte na možnost Otevřít a následně vyberte položku TextEdit. Nyní byste měli mít svůj soubor otevřený.

Jak otevírat XML soubory v aplikaci Excel

Pokud obvykle používáte software ze sady Office, budete rádi, že některé z nich vám pomohou XML soubory otevřít. Například Microsoft Word dokáže tento typ souboru zobrazit.

Dokonce i Excel, slavný tabulkový software, je schopen zobrazit XML soubory. Soubor se však zobrazí jako XML tabulka, nikoli jako jednoduchý text, jako je tomu u Wordu.

Chcete-li soubor otevřít v aplikaci Microsoft Excel, spusťte program a v postranní nabídce vyberte možnost Otevřít další soubory, následně pečlivě vyhledejte příslušný XML soubor. V dialogovém okně, které se otevře, otevřete soubor jako tabulku XML a máte hotovo.

Jak otevřít .xml soubory online

Chcete-li otevřít soubor s příponou .XML, můžete použít jeden z mnoha nástrojů pro online prohlížení. Zde je web, který prohlížení XML souborů nabízí.

Codebeautify.org

Internetový web, který plní úlohu prohlížeče XML souborů, se jmenuje XML Viewer od codebeautify.org. Chcete-li tento nástroj použít, přejděte na oficiální web na adrese codebeautify.org.

Rozhraní prohlížeče XML Viewer je jednoduché a funkční: uvidíte, že podle pokynů, které najdete v následujících řádcích, nebudete mít s jeho používáním žádné potíže.

Nejprve stiskněte tlačítko Procházet a vyhledejte soubor v počítači nebo v Macu. Po jeho výběru klikněte na tlačítko Otevřít v dialogovém okně a dokončete proces vložení.

Na obrazovce pro zadávání XML uvidíte na levé straně text souboru, zatímco na pravé obrazovce jej můžete vidět podle jiných struktur: stisknutím tlačítka Zobrazení můžete zobrazit strukturu různých značek; kliknutím na Beutify / Formátovat můžete zobrazit naformátovaný zdrojový kód, zatímco pomocí tlačítka Minify můžete odstranit veškerý nepotřebný kód.

Kromě toho můžete XML kód exportovat do jiných formátů, například do CSV (Export do CSV) nebo do JSON (XML do JSON). Chcete-li provést změny, můžete ho uložit stisknutím tlačítka Stáhnout, které do vašeho počítače uloží soubor v XML formátu.


O XML souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .xml a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Cinelerra Video Project, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobrý den. Váš příspěvek o příponě souboru .xml mi velmi pomohl. Jelikož na některých stránkách bylo uvedeno, že to k něčemu slouží, jinde byl uveden jiný účel. Vy jste uvedl oba a já to vidím poprvé. Jedna přípona s více asociacemi. Nejlépe je naučit se o obou, ale já pracuji hlavně s typem 1. Vzhledem k tomu, že jazyk XML je jedním z mých hlavních studijních zaměření, bylo zásadní se o nich dozvědět více. Jeden z nejlepších aspektů byl zmíněn ve vašem článku, protože fungují pro webové stránky a aplikace. Velkým přínosem je mít malý obrázek, jak vypadají v Poznámkovém bloku. Naštěstí jste použil jediný program, který znám, haha. Moc vám děkuji!