Domů : Přípony souborů : Format .txt

.txt soubor

Typ souboru :Plain Text File

Vývojář N/A
Kategorie Textové soubory
Formát Text

Co je to soubor TXT?

Soubor TXT je standardní textový dokument, který obsahuje neformátovaný text. To je rozpoznáno nějakým editováním textu nebo programem zpracování textu a moci být také zpracován většinou jiných softwarových programů. Soubory TXT se často vytvářejí a otevírají pomocí programu Microsoft Notepad a Apple TextEdit.

Více informací

Soubor TXT otevřený v programu Microsoft Notepad

Soubory TXT jsou užitečné pro ukládání informací ve formátu prostého textu bez speciálního formátování mimo základní písma a písma styly. Soubor je běžně používán pro záznam poznámek, směrů a dalších podobných dokumentů, které se nemusí zobrazovat určitým způsobem. Pokud chcete vytvořit dokument s více schopnostmi formátování, jako je například zpráva, zpravodaj nebo životopis, měli byste se podívat na soubor .DOCX , který používá populární program Microsoft Word.

Máte-li počítač se systémem Windows, Poznámkový blok a Wordpad jsou dodávány s operačním systémem (OS) a umožňují vytvářet a upravovat soubory TXT. Máte-li počítač se systémem MacOS (OS X), aplikace TextEdit je dodávána s operačním systémem a je dobrou volbou pro vytváření a úpravy souborů TXT.

POZNÁMKA: Různá hardwarová zařízení, jako jsou smartphony a Amazon Kindle a webové prohlížeče, například Chrome a Firefox, také rozpoznávají soubory ve formátu prostého textu.

Společné TXT názvy souborů

Nový text Document.txt - Výchozí název souboru Microsoft Windows poskytuje nové textové dokumenty vytvořené v místní nabídce (klepněte pravým tlačítkem myši na plochu a zvolte Nový → Textový dokument).

README .txt - textový soubor běžně dodávaný s instalačními programy softwaru, který poskytuje informace o softwaru. Uživatelé by měli tento soubor před použitím softwaru číst.

Programy, které otevírají TXT soubory
Windows
gVim
GNU Emacs
Microsoft Notepad
Adobe Acrobat
AbiSource AbiWord
ES-Computing EditPlus
Richardson EditRocket
Google Drive
Nuance OmniPage
Adobe Illustrator
ACD Systems Canvas
Microsoft Visual Studio
Microsoft WordPad
Notepad++
CorelDRAW
Linux
GNU Emacs
Adobe Acrobat
AbiSource AbiWord
Richardson EditRocket
Google Drive
gedit
Leafpad
Vim
Pico
Aegisub
Calibre
KWrite
Geany
Cool Reader
ActiveState Komodo Edit
Android
Kingsoft WPS Office for Android
J2 Interactive MX Player for Android
MobiSystems OfficeSuite Pro
Infraware Polaris Office for Android
Rhythm Software QuickEdit text editor
Aquamarine Networks Jota Text Editor
JellyBeanUser Text editor
Cool Reader
Apowersoft Phone Manager
Macintosh
MacroMates TextMate
MacVim
GNU Emacs
Adobe Acrobat
Richardson EditRocket
Apple Safari
Google Drive
Planamesa NeoOffice
Adobe Illustrator
Apple TextEdit
Bare Bones TextWrangler
Bare Bones BBEdit
Microsoft Word for Mac
Microsoft Excel for Mac
Adobe InDesign
iOS
Apple Safari
olimsoft OPlayer
Apple Pages for iOS
MobiSystems OfficeSuite Pro
Infraware Polaris Office for iOS
Good.iWare GoodReader for iOS

O TXT souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .txt a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Plain Text File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobrý den! Už nějakou dobu používám TextEdit a zajímalo by mě, jaký je rozdíl mezi příponou .txt a použitím normálního souboru .docx pro můj text. Děkuji za takovýto zasvěcený článek! Nevěděl jsem, že jsou v podstatě stejné, ale že .txt je efektivnější způsob ukládání informací v prostém textu. Jsem si jistý, že to má spoustu výhod a je to skvělá alternativa proti složitějším programům, jako je Word. Každopádně jsem rád, že jsem si o tomto rozšíření přečetl více, protože jsem nevěděl, že téměř všechny platformy nabízejí nativní podporu! Jsem si jistý, že se denně vytvářejí a čtou miliony souborů .txt! Moc vám děkuji za tak skvělý článek.