Zlaté Wii pro královnu Alžbětu II. je na prodej na eBay


Jedná se o unikát vyrobený pro britskou korunu, který má svůj příběh.

Jedná se o Nintendo Wii, které má obrovskou cenu: jde o unikátní kus z 24karátového zlata vyrobený v roce 2009 pro královnu Alžbětu II. Po sérii vzestupů a pádů se nakonec dostala do rukou sběratele, který ji nyní prodává na eBay za cenu hodnou královny.

Abychom však byli spravedliví, anglická královna tuto superluxusní konzoli nikdy nepoužila, natož aby ji dostala, protože její nebetyčná hodnota dalece přesahovala propagační nařízení královské rodiny. O osm let později zlatou konzoli Wii koupil nizozemský sběratel, který ji žárlivě střežil až do doby, kdy ji před několika dny nabídl k prodeji. Za kolik? Vlastně hodně: 300 000 amerických dolarů. Kontaktovali jsme muže, který jej dal do prodeje, a ten nám vyprávěl příběh tohoto unikátního kousku.

Příběh zlatého Wii

Nejdražší Wii všech dob vyrobila společnost Nintendo v roce 2006 jako obyčejné Wii, stejně jako všechny ostatní. V roce 2009 se pak vývojáři videoher THQ (tvůrci série WWE SmackDown) rozhodli, že ji trochu upraví a "vylepší" a udělají z ní propagační předmět.

Záměrem bylo předat ji královně Alžbětě II. spolu s videohrou Big Family Games, aby titul propagovala. Jak je však uvedeno výše, královna musela dar odmítnout a konzole se vrátila společnosti THQ. V roce 2013 společnost zkrachovala a mnoho jejích aktiv bylo dáno do prodeje nebo dražby.

V roce 2017 konzoli koupil Donny Fillerup ze společnosti Consolevariations.com, který ji nyní prodává na eBay.


Zlaté Wii: proč je na prodej

Donny Fillerup má všechny druhy konzolí (nejen Nintendo) a všechny jejich varianty: celkem jich má 350. V roce 2017 se mu podařilo konzoli prodat. Telefonicky jsme se s ním spojili, abychom zjistili, jak se svou sbírkou začal, a především proč prodává svůj nejcennější majetek.

Máte více konzolí než her. Kde se tato vášeň vzala?

Začal jsem jako dítě, když mi rodiče koupili Nintendo 64 a mou první hrou byla Zelda. Později jsem si za vlastní peníze koupil Nintendo GameCube a pokračoval jsem. Každá konzole, každá limitovaná edice vypráví příběh. Rozhodl jsem se sbírat konzole, a ne hry, protože ty jsou nejdůležitější součástí: pokud nemáte konzoli, nemůžete hrát žádnou hru.

Proč chcete prodat vrchol své sbírky?

Rozhodl jsem se posunout v životě dál, takže jsem dal nejvzácnější kousek své sbírky na prodej, abych si mohl koupit dům.

Jako nadšenec, jaké jsou nejočekávanější novinky od Nintenda?

To je dobrá otázka. V tomto případě bych mluvil o hrách. Nejočekávanějšími jsou nové díly Zeldy a Metroid.

Vrátíme-li se ke královnině řeči, která hra od Nintenda by se jí podle vás líbila nejvíce?

Nikdy to neprozradila, ale proslýchá se, že královna Alžběta II. ráda hraje Bowling na Wii Sports. Je to jen fáma, ale rozhodně by to mohla být její hra.