Mapy Google se aktualizují a zavádějí nové funkce pro sdílení kol


Mapy Google se aktualizují a zavádějí nové funkce pro sdílení kol a pro všechny milovníky kol. Tady jsou novinky a místa, kde jsou k dispozici

Google oznámil novou významnou aktualizaci aplikace Mapy určené pro navigaci: v 10 městech po celém světě (Itálie zatím není zahrnuta) přibyly nové funkce určené speciálně pro milovníky jízdních kol. Deset let po příchodu aplikace pro navigaci na kole vydávají Mapy Google jednu ze svých nejdůležitějších aktualizací: v době, kdy je používání udržitelných dopravních prostředků, jako jsou jízdní kola, elektrokola a elektrické koloběžky, na vzestupu, chce aplikace nabídnout ještě přívětivější služby pro lidi.

Kovid-19 změnil mnoho zvyků a používání jízdních kol nezadržitelně roste, ale zároveň bylo mnoho tras upraveno jednotlivými obcemi tak, aby vyhovovaly sociálnímu odstupu nebo aby se zvýšil počet kilometrů dostupných cyklostezek. Z tohoto důvodu se společnost Big G rozhodla aplikaci vylepšit a vložit do ní ad hoc informace pro milovníky jízdních kol. Kromě toho, že se mapy budou častěji aktualizovat a budou obsahovat pokyny zejména pro jezdce, aplikace nyní zobrazuje také ad hoc informace o službách sdílení kol. Zde jsou novinky.

Mapy Google, nové funkce pro cyklisty

S cílem podpořit používání jízdních kol pro cestování ve městech se společnost Google rozhodla aktualizovat Mapy pomocí ad hoc funkcí. Největší výzvou je nabídnout co nejaktuálnější a nejméně náročné značení cyklotras: proto společnost z Mountain View nasadila všechny své schopnosti a k neustálé aktualizaci map bude využívat umělou inteligenci a strojové učení. Kromě toho bude jednotlivým obcím zpřístupněna platforma, na kterou budou moci nahrávat případné změny nebo vznik nových cyklostezek.

Aktualizováno bude také využívání služeb sdílení jízdních kol, které se v posledních letech stále více rozšiřuje. Pomocí Map Google mohou uživatelé získat informace o tom, jak se dostat k různým stanicím nebo zda jsou v okolí nějaké dostupné. A konečně, Mapy Google mohou automaticky otevřít aplikaci pro sdílení kol a kolo rezervovat a odemknout.


Mapy Google, ve kterých městech je nová aktualizace dostupná

Naneštěstí tyto nové funkce nejsou dostupné pro všechny uživatele, ale v současné době pouze v 10 městech: Chicago, New York, San Francisco, Washington, Londýn, Rio de Janeiro, Sao Paulo, Mexico City, Montreal a Taipei. V budoucnu se jistě objeví i ve velkých evropských městech, včetně Říma a Milána.