Discord v Itálii nefunguje, co se děje


Od 14:00 24. června Discord nefunguje a uživatelé nemohou používat své profily. Tady je popis toho, co se děje

Discord je nefunkční a neumožňuje uživatelům přístup k němu. Oblíbená aplikace pro zasílání zpráv, kterou používají hlavně hráči, je od 24. června od 14:00 nefunkční. Na sociálních sítích a na portálu downdetector.co.uk, kam uživatelé chodí hledat informace, když služba nefunguje, se objevily stovky zpráv z celého světa.

Uživatelé se při hledání informací obrátili na účet Discordu na Twitteru a od pracovníků aplikace dostali odpověď: kvůli problému na serveru není v současné době možné přistupovat k jejich osobnímu profilu. Technici pracují na co nejrychlejším vyřešení situace, ale příčina nemusí být na straně společnosti Discord. Podle mnoha odborníků je na vině americká společnost Cloudflare, která poskytuje sítě pro doručování obsahu, služby zabezpečení internetu a distribuované služby DNS. A Discord nese následky. Budeme vás informovat.

Proč Discord nefunguje

Vinu za výpadek služby Discord může nést společnost Cloudflare, americká společnost poskytující služby CDN a síťovou bezpečnost. Mluvčí společnosti Cloudflare potvrdil, že servery společnosti mají problémy, které ovlivňují 3 % celosvětového internetového provozu. Cloudflare se snaží ve spolupráci s poskytovatelem sítě problém co nejdříve vyřešit a nejvíce trpí aplikace Discord. Od 14:00 nemohou uživatelé přistupovat ke svým účtům a komunikovat mezi sebou. Inženýři společnosti Discord se snaží problém vyřešit, ale mají jen malý manévrovací prostor. Budeme sledovat vývoj a informovat vás.

.