Fortnite dnes nefunguje, co se děje


Od 20:00 dnes, 17. března 2020, mají hráči se servery Fortnite několik problémů. Společnost Epic Games problém přiznala, příčiny zatím nejsou známy

Přibližně půl hodiny byl Fortnite mimo provoz. Jak je vidět na portálu Epic Games, celá platforma zažívá různé poruchy. Podle zpráv od techniků vývojářského studia se v současné době objevují problémy s přihlašováním, systémem tvorby zápasů a dalšími součástmi, které umožňují správné fungování hry.

Podle informací z webu Down Detector se problém týká tisíců hráčů po celém světě. Většina zpráv pochází ze severní a střední Evropy (Francie, Belgie, Holandsko, Německo a Velká Británie), ale objevují se i zprávy z USA. Zkrátka jde o globální problém, o kterém ví i samotná společnost Epic Games a snaží se ho co nejrychleji vyřešit.

Fortnite nefunguje 17. března 2020, co zatím víme

Příčiny výpadku zatím nejsou známy. Jisté je, že velké množství hráčů po celém světě se nemůže přihlásit. Nebo i když se jim podaří přihlásit do svého profilu, nemohou se dostat do zápasu: systém, který vybírá hráče a "katapultuje" je do hry, nefunguje správně. Podle informací na webu Epic Games nefungují ani služby komunikace a zasílání zpráv (kromě hlasového chatu, který je plně funkční), obchod a služby ve hře.

Příčina této nefunkčnosti nebyla v tuto chvíli zveřejněna. Situace však může souviset s nadměrným počtem hráčů připojených k serverům najednou. V těchto dnech tráví stále více lidí čas na různých herních platformách kvůli koronaviru, který způsobuje rozsáhlé zpomalení. Nelze vyloučit, že nárůst počtu připojení nějakým způsobem narušil správné fungování herní platformy.