Z Google Play Film se stává Google TV: jaké jsou změny


Google Play Film se stal Google TV: jaké jsou změny pro uživatele a co se stane s filmy a obsahem, který byl dříve zakoupen ve staré aplikaci

Google Play Film se stává Google TV, přesněji Google TV (dříve Google Play Film), abychom citovali nový název obchodu s aplikacemi velkého G. Přechod je téměř bezbolestný, ale časem by měl vést k dalším novinkám pro uživatele.

Přechod z Google Play Film na Google TV (dříve Google Play Film) - v nepříliš vzdálené budoucnosti by se však měl jmenovat jednodušeji Google TV, jak jej budeme pro zjednodušení nazývat níže - probíhá ve virtuálním obchodě s aplikacemi v Mountain View od 30. září, kdy si první uživatelé začali všímat aktualizace Google Play Film, která radikálně změnila jeho název. O několik hodin později to Google oficiálně oznámil e-mailem předplatitelům platformy, ve kterém tuto změnu oznámil. V posledních hodinách se e-maily dostávají také k italským uživatelům. O co jde?

Google TV: co se pro uživatele mění

Pro uživatele systému Android je přechod z Google Play Film na Google TV nejen bezbolestný, ale i vylepšený. Společnost Google využila příležitosti a mírně vylepšila "staré" rozhraní a přidala několik zajímavých nových funkcí, které doplňují změnu názvu v Obchodě Play, kde se Google Play Film změnil na Google TV (dříve Google Play Film). Je důležité poznamenat, že dříve zakoupený obsah se přenese do "nové" aplikace.

Pro ty, kteří používají Google Play Film z iPhonu, se však prozatím nic nezměnilo: v současné době je aplikace přítomna v App Store společnosti Apple pod stejným názvem jako vždy - Google Play Film & TV - takže není třeba hlásit žádné změny jako u protějšku pro Android. Změna se samozřejmě dotkne i uživatelů iPhonů, ale nevíme, kdy Google zasáhne do obchodu a do cupertinských smartphonů, na kterých je streamovací aplikace vyrobená v Mountain View nainstalována.


Nové funkce a fungování Google TV

Google TV umožňuje uživatelům najít zábavný obsah, kterým se mohou rozptýlit od stresu a napětí každodenního života, a umožňuje jim ho snadno vychutnat na jednom místě. Katalog obsahuje více než 400 000 filmů a televizních epizod z různých nainstalovaných streamovacích aplikací, které jsou shromážděny v jednom virtuálním prostředí a uspořádány podle témat a žánrů.

Aplikace Google TV umožňuje objevovat nový obsah na základě toho, co se vám v minulosti nejvíce líbilo, a nejsledovanějšího a nejlépe hodnoceného obsahu ze služeb, které odebíráte. Umožňuje také vyhledávat tituly na domovské stránce a zjistit, které aplikace pro streamování obsahu je mají k dispozici.

Do seznamu titulů v aplikaci můžete přidávat filmy a pořady, které vás zaujmou, abyste mohli sledovat nové objevy a podívat se na ně později. Seznam titulů je sdílený pro všechna zařízení, pro která existuje aplikace Google TV.