Obchod Google Play mění tvář: zde jsou nové funkce


Google vydává novou verzi Obchodu Play. Obchod Google Play prošel úpravou a nyní je sladěn s "Material designem", což je standardní designový jazyk pro všechny produkty Google. Uživatelé systémů Android a Chrome OS již mohou používat Obchod Play s novým rozhraním, které bylo navrženo tak, aby navigace byla rychlejší a jednodušší.

Hlavní změny v novém Obchodě Play jsou tři: úplné převzetí designu Material, nový navigační panel a nové zobrazení jednotlivých aplikací s více informacemi pro uživatele. Změnily se také ikony, což donutí vývojáře aplikací v Obchodě Play provést drobné úpravy, aby se jejich aplikace zobrazovaly v souladu s ostatním obsahem a ladily s ním. Výsledkem je jednodušší rozhraní než dříve, s menším počtem rušivých prvků pro uživatele a s možností efektivnějšího vyhledávání aplikací nebo her v obrovském katalogu, který je v Obchodě Play k dispozici.

Obchod Google Play: co je nového

S grafickou aktualizací obchodu Google se na mobilních zařízeních objevil také nový navigační panel ve spodní části a na tabletech a v systému Chrome OS nový navigační panel vlevo. Hry a aplikace jsou nyní přístupné ze dvou různých ikon, aby je uživatelé snáze našli. Když uživatelé najdou hledanou aplikaci nebo hru, nové rozvržení zobrazí bohatší informace v horní části každé stránky. To uživatelům pomáhá rozhodnout se, zda si aplikaci nainstalovat. Pokud jde o nové ikony, budeme si muset počkat, až vývojáři budou dodržovat pokyny společnosti Google, aby to bylo pro uživatele plně viditelné.


Dvě miliardy uživatelů v Obchodě Play

Google uvádí, že v Obchodě Play jsou každý měsíc více než dvě miliardy aktivních uživatelů. Zavedení Material designu, nových navigačních lišt a nových ikon umožní podle giganta z Mountain View těmto uživatelům rychleji najít tu správnou aplikaci nebo hru. Podle společnosti Google je nové rozhraní obchodu "čistší a prémiovější". Nový design Obchodu Play se právě uvolňuje a zatím není dostupný pro všechny, ale nebude to trvat dlouho. Aktualizovaná verze aplikace je 16.2.25 a těm, kteří spěchají, aby si v obchodě prohlédli nový design Material, stačí stáhnout soubor APK aplikace a nainstalovat jej ručně. Nebo počkejte maximálně několik dní.