Iliada, nové prahové hodnoty pro mezinárodní sazby. Co se mění


V těchto dnech rozesílá svým zákazníkům e-mail s upozorněním na nové ceny za mezinárodní hovory. Zde je popis změn

V těchto dnech zasílá společnost Iliad svým zákazníkům e-mail s předmětem "Snížené mezinárodní sazby". Okamžitě upřesňujeme, že se nejedná o podvod, ale o důležité sdělení, které telefonní operátor adresuje všem svým zákazníkům a které se týká snížení cen za volání ze SIM karty Iliad na číslo v Evropské unii.

Snížení cen za volání a SMS z Itálie do zahraničí je přímým důsledkem aplikace "Nařízení EU 2018/1971", které vstoupilo v platnost 15. května 2019 a které stanoví nové tarify v 28 zemích Evropské unie. Pro evropské občany, kteří hodně cestují a mají pracovní vztahy s podniky v EU, je to velká novinka, která jim umožní výrazně ušetřit na účtech. Kromě společnosti Iliad se museli evropské směrnici přizpůsobit i další italští operátoři a snížit ceny telefonních hovorů a textových zpráv. Nový sazebník zahrnuje cenu 19 centů za minutu volání z Itálie do Evropské unie (bez DPH) a 6 centů za SMS (bez DPH).

Iliad snižuje ceny mezinárodních hovorů

"Dobrý den, rádi bychom vás informovali, že od 15. května 2019 se v souladu s nařízením EU 2018/1971 snižují sazby za mezinárodní hovory a SMS do Evropské unie. Veškeré informace naleznete na adrese https://www.iliad.it/brochure-prezzi.html nebo ve své osobní zóně. Děkuji vám, týme Iliad." Toto je e-mail, který společnost Iliad zasílá svým zákazníkům, aby je upozornila na nové limity pro volání na čísla v EU. Kliknutím na odkaz v e-mailu se dostanete do části webových stránek operátora, kde se dozvíte o nových poplatcích v závislosti na nabídce, kterou máte ve svém smartphonu. Pro ty, kteří používají svůj chytrý telefon pouze k volání, je k dispozici nabídka Iliad za 6,99 eur měsíčně (neomezené minuty, neomezené textové zprávy, 40 GB internetového provozu), tarif Iliad za 7,99 eur měsíčně (s 50 gigabajty dat) a Iliad Voce za 4,99 eur měsíčně.

Nové nařízení EU umožňuje harmonizaci tarifů na evropské úrovni a výrazné úspory pro uživatele. Nový ceník platí od 15. května 2019.