Úpravy RAW v Snapseed pro Android

V roce 2014 byly telefony Android schopny fotografovat ve formátu RAW. Formát RAW je v DNG, což je patentovaný standard Adobe pro obrázky. Formát RAW znamená, že snímek je pořizován bezeztrátovým způsobem, což znamená, že je minimálně zpracován snímačem fotoaparátu. To znamená pro mobilní fotografy to, že se váš snímek snáze upravuje s co největším množstvím informací. Toto je upřednostňovaná metoda mnoha fotografů, takže při úpravách nebo následném zpracování obrázků neztratíte téměř žádné informace. Telefony se systémem Windows již natáčejí v tomto formátu s řadou 1020 před několika lety a Android oznámil, že byl uložen do formátu RAW v roce 2014. Jde o to, že jste byli jisti, že jste mohli fotografovat do formátu RAW, ale přesto jste to museli přinést do úpravy na ploše software, abyste mohli využít výhod souboru RAW.


Používání Snapseed

Snapseed, vlastněný společností Google, je v podstatě Photoshop mobilní fotografie. Jeho použití je snadné a uživatelské rozhraní je opravdu jednoduché. Vrhněte se na to, že pokud jste fotograf, který používá telefon s Androidem, můžete nyní upravovat své snímky RAW prostřednictvím Snapseed v telefonu.

Toto je hlavní upgrade pro Android střelce. Není nutné říkat, že to pomůže podpořit myšlenku přenášení mobilní temné komory. Máte v telefonu jeden z nejvýkonnějších editačních systémů a můžete pomocí něj pomocí snímků RAW maximalizovat možnosti následného zpracování.

Na aplikaci se díváme jako na Photoshop nebo Lightroom mobilní fotografie, a to navzdory snahám společnosti Adobe, která se snaží vyvinout aplikaci dostatečně silnou, aby sesadila Snapseed. Verze aplikace pro iOS tuto schopnost bohužel nemá.

Omezení fotografií z telefonu v RAW

Pamatujte, že fotoaparáty smartphonů jsou stále velmi omezené velikostí snímače. Jsou to prostě zákony fyziky, ale nebrání to fotografovi vytvářet úžasné a kvalitní snímky prostřednictvím svých telefonů. Využijte možnosti nyní upravovat RAW a mezera mezi nimi se nyní uzavírá alarmující rychlostí. Operační systém Android Marshmallow učinil Androidy mnohem více podobnými systému iOS a opět existuje další propast, pokud jde o kvalitu. Přidejte k tomu skutečnost, že snímání a úpravy RAW jsou k dispozici pouze v systému Android, což činí argument, že ponechá Apple trochu přesvědčivější.

Pouhá schopnost upravovat RAW znamená, že mobilní fotografové budou mít tolik potřebnou flexibilitu, než pracovat ve standardním formátu JPEG. Získáte původní data zachycená telefonem s fotoaparátem.

Když otevřete Snapseed a obrázek RAW, okamžitě otevřete Vývojový nástroj. Odtamtud můžete skočit přímo dovnitř a manipulovat s expozicí, kontrastem, vyvážením bílé, sytostí, stíny, světly a strukturou a to vše pomocí dat RAW poskytovaných fotoaparátem a jeho snímačem.

Jedná se o obrovský krok ke zvýšení kontroly a kvality výstupu pro mobilní fotografii.


Leave a Comment