Úpravy souborů PC videohry pro podvody

Při zkoumání cheatů pro PC hry se mohou zobrazit pokyny vyžadující úpravu konfiguračních souborů. Například The Sims obsahuje ladicí kódy, které mohou hráči využít ke změně téměř jakéhokoli aspektu hry. Nejjednodušší způsob úpravy souboru hry je pomocí jednoduchého textového editoru, jako je Windows Notepad nebo Wordpad. Ukážeme vám jak.

Informace v tomto článku platí obecně pro všechny PC hry pro Windows. Budete potřebovat přesně vědět, které soubory musíte změnit, abyste povolili cheaty pro konkrétní hry.

Úpravy důležitých souborů mohou způsobit selhání her, proto si vždy vytvořte záložní kopie všech souborů, které chcete změnit, pokud uděláte chybu.


Jak upravit konfigurační soubory pro PC hry

V závislosti na tom, jakou hru hrajete, možná budete muset upravit soubory, které jsou uloženy v různých formátech, ale většinu souborů, které musíte změnit, abyste umožnili cheatům videohry, lze otevřít pomocí základního textového editoru. Bez ohledu na to, ve které verzi systému Windows hrajete, úpravy konfiguračních souborů jsou poměrně jednoduché.

  1. V Průzkumníku souborů Windows klepněte pravým tlačítkem myši na soubor a vyberte Otevřít.

  2. Vyberte textový editor, například Poznámkový blok.

  3. Proveďte potřebné úpravy a poté uložte provedené změny.

Nepokoušejte se otevřít soubor .hex pomocí textového editoru. Ke správné změně těchto souborů je vyžadován speciální editor .hex.

Co dělat, pokud se váš soubor neuloží

Pokud provedete úpravy a nemůžete soubor uložit, je soubor chráněn proti zápisu. Systém Windows používá ochranu proti zápisu, aby zabránil úpravám nebo změnám určitých souborů. Se systémovými soubory a složkami toho uvidíte hodně.

Odebrání ochrany proti zápisu ze souboru:

  1. Ve Správci souborů Windows klepněte pravým tlačítkem na soubor a vyberte Nemovitosti.

  2. Přejít na obecně kartu a zrušte zaškrtnutí políčka Jen pro čtení zaškrtněte políčko.

  3. vybrat OK zavřete pole vlastností.

K provedení těchto změn budete možná muset být přihlášeni k počítači s oprávněním správce.