Jak zavřít aplikaci na původním iPadu

Apple přestal podporovat aktualizace původního iPadu s verzí 5.1.1 operačního systému. Originální iPad má stále několik využití, včetně procházení webu, ale pokud se s ním setkáte, zjistíte, že většina kroků pro řešení potíží je zaměřena na novější modely. Tento obsah uchováváme pro lidi, kteří stále vlastní a provozují původní iPad.

Operační systém iOS pro iPady a iPhony sleduje, které aplikace potřebují jakou část systému, a brání nesprávnému chování aplikací. To znamená, že to není stoprocentně spolehlivé (ale je to spolehlivější, než vám navrhnou vaši přátelé).

jablko


Zavírání aplikací na pozadí

Apple od začátku iPadu několikrát přepracoval obrazovku úloh. Pokud nepoužíváte originální iPad, ale stále používáte starý operační systém, měli byste provést aktualizaci na nejnovější verzi a zavřít aplikaci pomocí obrazovky nové úlohy.

Pokud však máte původní iPad, zavřete aplikaci otevřením hlavního panelu poklepáním na tlačítko Domů. (Toto je tlačítko ve spodní části iPadu.) Tato lišta obsahuje ikony naposledy použitých aplikací.

Chcete-li aplikaci zavřít, musíte se nejprve dotknout ikony aplikace a podržet na ní prst, dokud se ikony nezačnou třást sem a tam. V takovém případě se v horní části ikon zobrazí červený kruh se znaménkem minus. U jakékoli aplikace, kterou chcete zavřít, klepněte na červený kruh se znaménkem minus. Tento postup neodstraní aplikaci z iPadu, pouze ji zavře, aby se nespustila na pozadí. Tím také uvolníte prostředky pro svůj iPad, což mu může pomoci běžet rychleji.