Soubor JAR (co to je a jak jej otevřít)

Co vědět

  • Soubor JAR je soubor Java Archive.
  • Otevřete prohlížeč (musí být nainstalováno JRE).
  • Převeďte na EXE pomocí Eclipse.

Tento článek vysvětluje, co je soubor JAR, různé způsoby, jak jej otevřít, v závislosti na tom, jak jej chcete použít, a jak jej převést na EXE nebo ZIP.


Co je soubor JAR?

Soubor s příponou .JAR je soubor Java Archive používaný k ukládání programů a her Java v jednom souboru. Některé obsahují soubory, díky nimž fungují jako samostatné aplikace, a jiné obsahují programové knihovny pro použití jinými programy.

Soubory JAR jsou komprimovány ZIP a často ukládají věci jako soubory CLASS, soubor manifestu a prostředky aplikace, jako jsou obrázky, zvukové klipy a bezpečnostní certifikáty. Protože mohou obsahovat stovky nebo dokonce tisíce souborů v komprimovaném formátu, je snadné sdílet a přesouvat soubory JAR.

Mobilní zařízení podporující prostředí Java mohou používat soubory JAR jako soubory her a některé webové prohlížeče obsahují motivy a doplňky ve formátu JAR.

Jak otevírat soubory JAR

Aby bylo možné otevřít spustitelné soubory JAR, musí být nainstalováno prostředí Java Runtime Environment (JRE), mějte však na paměti, že ne všechny soubory JAR jsou spustitelné soubory. Po instalaci můžete soubor JAR poklepáním otevřít.

Některá mobilní zařízení mají integrované prostředí JRE. Po instalaci lze aplikace Java otevírat také ve webovém prohlížeči, například Firefox, Safari, Edge nebo Internet Explorer (nikoli však Chrome).

Vzhledem k tomu, že soubory JAR jsou komprimovány pomocí ZIP, může jakýkoli dekompresor souborů otevřít jeden a zobrazit obsah, který je uvnitř. To zahrnuje programy jako 7-Zip, PeaZip a jZip

Dalším způsobem, jak otevřít soubory JAR, je použít následující příkaz v příkazovém řádku a nahradit soubor yourfile.jar názvem vašeho vlastního souboru JAR:

java -jar yourfile.jar

Protože k otevření různých souborů JAR možná budete potřebovat různé programy, podívejte se, jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru v systému Windows, pokud se automaticky otevírá v programu, se kterým jej nechcete používat.


Chyby při otevírání souborů JAR

Z důvodu nastavení zabezpečení v operačním systému Windows a v některých webových prohlížečích není vůbec neobvyklé vidět chyby při pokusu o přístup k aplikacím Java.

Například „Java Application Blocked“ se může zobrazit při pokusu o načtení appletu Java. „Vaše nastavení zabezpečení zablokovalo spuštění nedůvěryhodné aplikace.“ lze opravit nastavením úrovně zabezpečení v appletu Java Control Panel.

Pokud nemůžete otevřít applety Java ani po instalaci JRE, nejprve se ujistěte, že je ve vašem prohlížeči povolena Java a že ovládací panel je správně nastaven pro používání Java. Poté zcela restartujte prohlížeč zavřením všech otevřených oken a opětovným otevřením celého programu.

Zkontrolujte také, zda používáte nejnovější verzi prostředí Java. Pokud nejste, vraťte se k výše uvedenému odkazu JRE a nainstalujte nejnovější verzi.


Jak převést soubor JAR

Soubory CLASS souboru JAR můžete dekompilovat na soubory Java pomocí webu JavaDecompilers.com. Nahrajte tam svůj soubor JAR a vyberte, který dekompilátor chcete použít.

Převod aplikace Java tak, aby ji bylo možné použít na platformě Android, by vyžadoval převod souboru JAR na APK. Jednou z možností může být spuštění souboru JAR v emulátoru Android, aby program automaticky vytvořil soubor APK. Zdá se však, že nejjednodušší způsob, jak získat program Java v systému Android, je jednoduše kompilovat APK z původního zdrojového kódu.

Spustitelné soubory JAR můžete vytvořit v programovacích aplikacích, jako je Eclipse.

Soubory WAR jsou soubory Java Web Archive, ale nemůžete převést soubor JAR přímo na soubor WAR, protože formát WAR má konkrétní strukturu, kterou JAR nemají. Místo toho můžete vytvořit WAR a poté přidat soubor JAR do adresáře lib, aby byly k dispozici třídy uvnitř souboru JAR. WizToWar vám s tím může pomoci.

Vytvoření souboru ZIP ze souboru JAR je stejně snadné jako přejmenování přípony souboru z .JAR na .ZIP. Ve skutečnosti to neprovádí převod souborů, ale umožňuje to programům, které používají soubory ZIP, například 7-Zip nebo PeaZip, snadněji otevřít soubor JAR.

Více informací o formátu JAR

Pokud potřebujete pomoc s balením programů do souborů JAR, postupujte podle tohoto odkazu a vyhledejte pokyny na webu Oracle.

Do archivu JAR lze zahrnout pouze jeden soubor manifestu a musí být v umístění META-INF / MANIFEST.MF. Mělo by se řídit syntaxí názvu a hodnoty oddělených dvojtečkou, například Manifest-Version: 1.0. Tento soubor MF může určit třídy, které by aplikace měla načíst.

Vývojáři prostředí Java mohou digitálně podepisovat své aplikace, ale nepodepisuje to samotný soubor JAR. Místo toho jsou soubory v archivu uvedeny s jejich podepsanými kontrolními součty.