Soubor DSK (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou DSK je soubor obrazu disku vytvořený různými programy pro ukládání obrazů disků pro účely zálohování.

Některé soubory DSK mohou být místo toho soubory Borland Project Desktop, které ukládají soubory související s projektem a odkazy používané IDE Delphi nebo jiným programovacím softwarem.

Pokud soubor DSK není v žádném z těchto dvou formátů, je to pravděpodobně soubor databáze Simple IDs, který ukládá ID karty.

Soubory.

Písmena „dsk“ se často používají jako zkratka pro „disk“, což znamená pevný disk, takže se také používá v některých počítačových příkazech, jako je chkdsk (kontrola disku). Tento příkaz a další se mu líbí, ale nemají nic společného se soubory DSK uvedenými na této stránce.

Jak otevřít soubor DSK

Soubory DSK, které jsou soubory diskových obrazů, lze otevřít pomocí Partition Doctor, WinImage, PowerISO nebo R-Studio. Počítače Mac poskytují integrovanou podporu pro soubory DSK pomocí nástroje Disk Utility.

Je nepravděpodobné, že by všechny soubory DSK mohly být otevřeny pomocí každého z těchto programů. K opětovnému otevření je nejlepší použít stejný program, který vytvořil soubor DSK.

Některé soubory DSK mohou být pouze archivy ZIP, které používají příponu souboru .DSK. Pokud je to váš případ, můžete jej otevřít pomocí archivního dekompresoru, jako je 7-Zip nebo PeaZip.

Soubory DSK, které jsou soubory Borland Project Desktop, lze otevřít pomocí softwaru Delphi společnosti Embarcadero (dříve známého jako Borland Delphi před zakoupením společnosti v roce 2008 společností Embarcadero).

Jednoduché ID Databázové soubory ukládají ID karty používané programem DSKE pro tvorbu ID karet nazvaným Simple ID. Nemáme k dispozici odkaz na stažení, ale to je program, který potřebujete k otevření tohoto typu souboru DSK.

Pokud zjistíte, že aplikace ve vašem počítači se pokouší otevřít soubor DSK, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději měli jiný nainstalovaný program otevírat soubory DSK, přečtěte si naši příručku, jak změnit program, který otevírá konkrétní příponu souboru Naučte se, jak provést tuto změnu v systému Windows.

Jak převést soubor DSK

MagicISO nebo některý z výše uvedených otvíračů DSK může být schopen převést obrazový soubor DSK do jiného formátu obrazového souboru, jako je ISO nebo IMG.

Pokud je váš soubor DSK v běžném formátu archivu, jako je ZIP, a chcete převést jeden ze souborů uvnitř archivu, nejprve extrahujte veškerý obsah, abyste měli přístup ke skutečným datům, která jsou uvnitř uložena. Poté můžete jeden z těchto souborů spustit pomocí převaděče souborů.

Soubory DSK, které používá program Delphi, může být možné převést do jiného formátu, pokud hledáte možnost v nabídce Soubor. Program jako Delphi by obvykle měl podporovat převody přes Soubor> Uložit jako nabídka nebo nějaký druh Vývoz or Konvertovat tlačítko.

Jednoduché ID Databázové soubory lze otevřít pouze pomocí Simple ID, takže pokud máte přístup k tomuto programu, podívejte se do podobného menu a vyhledejte možnost převodu, pokud existuje.

Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud se váš soubor v tuto chvíli neotevře, zkontrolujte příponu souboru. Možná pro tuto matete jinou příponu souboru, což znamená, že pro tuto matoucí můžete matoucí jiný formát, a proto se soubor neotevře ve výše uvedených programech.

Například soubory DockX Skin používají příponu souboru DSKIN, která vypadá docela podobně jako DSK. Ale ve skutečnosti potřebujete k otevření těchto souborů úplně jiný program, konkrétně DockX.

SKD je další, který se podobá DSK, ale toto rozšíření je vyhrazeno pro soubory Max Payne Skin Data používané ve hře Max Payne.