Samsung Galaxy M12 bude levný smartphone se čtyřmi fotoaparáty a velkou baterií


Fotoaparáty a velká baterie budou hlavními taháky nového levného smartphonu Samsung a zde je popis toho, co od Galaxy M12 očekávat.

S novým levným smartphonem Galaxy M12 klade Samsung důraz na dva faktory, které často odrazují zájemce o telefony této kategorie. Rozdílem budou čtyři fotoaparáty a velká baterie s kapacitou, před kterou budou zařízení vyšší třídy blednout.

Zprávy o hlavních vlastnostech Samsungu Galaxy M12 přicházejí ze sítě prostřednictvím příspěvku na twitterovém profilu známého tipaře Ishana Agarwala. Úplný seznam technických specifikací se mezitím objevil na stránkách 91mobiles, což nám umožňuje podívat se na nový model označený kódem SM-M127. Informace také uvádí možnost, že se varianta SM-F127 objeví na trhu hned vedle Galaxy M12. Zvěsti si však protiřečí, některé tvrdí, že se jedná pouze o rebranding, zatímco jiné hovoří o tom, že by se mohlo jednat o samostatný telefon.

Samsung Galaxy M12, technické specifikace

Informace společnosti Agarwal hovoří o zařízení s 6,5palcovým LCD displejem s rozlišením HD+ a krytem fotoaparátu Infinity-V. Podle informací společnosti Agarwal by se mělo jednat o samostatný telefon, který by měl být vybaven displejem s rozlišením HD+. Uvnitř se však o to postará procesor Exynos 850 podporovaný operační pamětí LPPDR4 v kapacitách 3 GB, 4 GB a 6 GB.

Očekává se také, že úložiště eMMC 5.1 bude k dispozici ve verzích 32 GB, 64 GB a 128 GB s možností rozšíření pomocí karty microSD ve vyhrazeném slotu. Jak již bylo zmíněno výše, mluví se o baterii: s kapacitou 6 000 mAh (o něco méně než 7 000 mAh u sourozence Galaxy M51 na obrázku v horní části stránky) by se jednalo o jednu z největších baterií na trhu, pokud se potvrdí zvěsti.


Samsung Galaxy M12, čtyři fotoaparáty pro levný jihokorejský

To by mělo být spolu s baterií další pero na čepici tohoto levného smartphonu: mluvíme o fotoaparátu, který při této příležitosti dělá vše pro to, aby v porovnání s konkurencí poskytl vynikající fotografické zážitky. Na zadní straně Galaxy M12 by se mohl objevit modul čtyř fotoaparátů s hlavním 48megapixelovým snímačem.

Hlavní objektiv doplňuje 5Mpx ultraširokoúhlý objektiv, 2Mpx hloubkový snímač a 2Mpx makroobjektiv. Velmi slušný je také přední fotoaparát určený k pořizování selfie snímků i videohovorům, jehož objektiv má 8Mpx snímač.


Samsung Galaxy M12, další funkce

Nepronikly žádné informace o čtečce otisků prstů, která by se mohla nacházet buď na zadní straně Samsungu Galaxy M12, nebo na boku pouzdra. Jistý je operační systém, který bude zařízení vládnout: je jím Android ve verzi 11.

Samsung Galaxy M12, cena a datum uvedení na trh

Informace, které uvádí Agarwal, se bohužel nevztahují ke konkrétnímu datu uvedení nového smartphonu od Samsungu na trh. Co se týče ceny, jedinou zmínkou je odhad 91mobiles; web hovoří o 10 499 rupiích, tedy necelých 120 eurech za verzi určenou pro indický trh.

V každém případě výskyt Galaxy M12 v Google Play Console  (ovládací panel pro vývojáře aplikací pro Android, kam mohou zadávat modely smartphonů kompatibilních s jejich aplikacemi) spolu s modelem SM-F127 naznačuje, že oficiální debut nemusí být zase tak daleko.