Instalace aplikací do Smart TV z chytrého telefonu: novinky


Od několika hodin je možné "objednat" instalaci aplikace do Smart TV přímo z chytrého telefonu se systémem Android prostřednictvím Obchodu Play: brzy bude k dispozici i v Itálii

Smart TV výrazně zlepšily způsob, jakým chápeme televizi. Dříve lidé seděli na pohovce a neměli jinou možnost než procházet kanály v naději, že najdou zajímavý pořad nebo film, přičemž museli přetrpět nespočet reklamních přestávek, které neměly šanci zaujmout.

S příchodem chytrých televizorů se situace radikálně změnila: každý může být kdykoli režisérem sám sobě a tomu, co chce sledovat, v okamžiku, kdy zapne televizor. A klíče, jako je Google Chromecast nebo Amazon Fire Stick TV, rozšířily tento nový způsob sledování televize i na ty, kteří nemají Smart TV a možná ani nemají chuť nebo finanční prostředky na nákup nejnovější generace. To vše díky mnoha aplikacím, které byly v průběhu let vyvinuty: mezi službami YouTube, Netflix nebo Amazon Prime Video je nyní opravdu široký výběr.

Instalace aplikací z Obchodu Play prostřednictvím chytrého telefonu

Novinka, o které nyní informujeme, se poprvé objevila díky uživateli Redditu: Obchod Play společnosti Google nyní umožňuje instalaci aplikací na libovolné zařízení Android TV prostřednictvím chytrého telefonu. Dříve bylo možné totéž provést nikoli z chytrého telefonu, ale otevřením Obchodu Play z webového prohlížeče, tedy z počítače, nyní však Google svým uživatelům nabízí tuto další možnost.

V některých zemích je tedy již možné otevřít Obchod Play z chytrého telefonu s Androidem, vybrat aplikaci, kterou chcete nainstalovat do chytrého televizoru, Chromecastu nebo Nvidia Shield TV, a objednat instalaci jednoduše z chytrého telefonu, samozřejmě za předpokladu, že je daná aplikace kompatibilní. Je to snadné, protože soudě podle snímků obrazovky, které se objevily na webu, se hned pod klasickým tlačítkem Install nachází malý seznam zařízení spojených s účtem Google, na která lze nainstalovat samotnou aplikaci: pokud se neobjeví, znamená to, že aplikaci nelze na Smart TV nainstalovat.


Kdy dorazí do Itálie

Prozatím nemáme žádné zprávy o distribuci novinky v Itálii, která je podle všeho dostupná ve Spojených státech a v několika dalších zemích. Google řídí aktivaci tohoto druhu novinek prostřednictvím serveru, tedy nikoli prostřednictvím aktualizace softwaru, ale vzdáleného příkazu: to znamená, že pokud není v Itálii dostupná nyní, může se objevit kdykoli a ne na všech zařízeních současně.

Zkrátka není snadné "přečíst", jak Google postupuje při uvolňování těchto novinek, takže se stačí obrnit trpělivostí a věřit tomu, že téměř jistě dříve či později dorazí i do našich končin.