Jak sdílet kontakty se systémem Android


Pro odeslání telefonního čísla příteli můžete použít ad hoc aplikace, jako je například Sdílet kontakty nebo Kontakty Google. Tady se dozvíte, jak fungují

Může se zdát, že mluvit o sdílení telefonních čísel v době Facebook Messengeru a WhatsAppu je anachronismus. Ale to není tento případ. Právě naopak. V některých případech může být znalost sdílení kontaktu velmi užitečná, zejména v obchodním prostředí. Ne vždy je možné poslat zprávu přímo na WhatsApp a navázat tak kontakt s danou osobou.

Proto může být ideálním řešením mít ve smartphonu aplikaci určenou speciálně pro správu kontaktů. Chcete-li odeslat kontakt na chytrém telefonu se systémem Android, můžete si z obchodu Google Play stáhnout řadu aplikací. Tyto aplikace jsou zdarma a umožňují sdílet telefonní číslo osoby prostřednictvím SMS, e-mailu a dalších podporovaných prostředků. Jejich použití je také snadné a nevyžaduje žádné speciální znalosti. Zde se dozvíte, jaké aplikace si nainstalovat pro sdílení kontaktů v systému Android.

Sdílení kontaktů

Sdílení kontaktů umožňuje sdílet jakýkoli typ informací o kontaktu (telefonní číslo, e-mailovou adresu, adresu domů) prostřednictvím jednoho z mnoha nabízených nástrojů. Kontakt budete moci odeslat pomocí e-mailu, aplikace WhatsApp, aplikací pro rychlé zasílání zpráv nebo pomocí SMS. Jediným omezením jsou aplikace nainstalované ve smartphonu se systémem Android. Sdílet kontakty je k dispozici zdarma v obchodě Google Play.


Kontakty

Další aplikací, kterou můžete použít ke sdílení telefonních čísel, jsou Kontakty Google, které jsou ve výchozím nastavení přítomny v každém smartphonu se systémem Android. Pomocí funkce "Sdílet textem" můžete kontakt odeslat pomocí libovolné aplikace pro rychlé zasílání zpráv ve vašem zařízení. Kontakty navíc umožňují používat i alternativy, jako jsou QR kódy.


WhatsApp

Jak mnozí vědí, telefonní číslo můžete sdílet i prostřednictvím aplikace WhatsApp. To je jistě nejjednodušší způsob. Chcete-li odeslat telefonní kontakt pomocí aplikace WhatsApp, jednoduše zadejte chat, klikněte na sponku a poté klikněte na položku Kontakt. Otevře se seznam všech telefonních čísel ve smartphonu.