Heslo na Instagram: jak ho změnit


Pokud jste zapomněli své heslo na Instagram a chcete ho obnovit nebo změnit, přečtěte si tento článek! Zjistíte, co můžete udělat pro změnu hesla Instagramu.

Často se stává, že se potřebujete přihlásit ke svému účtu Instagram z jiného zařízení. To je například případ, kdy se z různých důvodů rozhodnete přihlásit pomocí počítače. Velmi často se to však stává, když si zakoupíte nové mobilní zařízení. Ve většině případů je to omezeno na použití stejného hesla pro všechny účty. To se nedoporučuje vzhledem k tomu, jak snadno se dnes lidé mohou stát obětí online podvodu. Jiní raději používají společný kořenový adresář a mírně mění své hlavní heslo. Zapamatováním dvou nebo tří variant tak bude možné získat přesné heslo pro potřebný přístup. Tato metoda však zdaleka není neomylná, protože závisí na vlastních paměťových schopnostech. Pokud jste však heslo k Instagramu ztratili, můžete se ke svému účtu přihlásit podle níže uvedených pokynů.

Instagram: obnovení hesla

Prvním postupem pro obnovení zapomenutého hesla k Instagramu je použití e-mailové adresy. Musíte nějakým způsobem prokázat, že jste uživatelem, který vlastní účet. Dobrým prvním krokem je mít k dispozici 50 % informací potřebných k přihlášení.

Po spuštění aplikace je třeba přejít do přihlašovací oblasti kliknutím na odkaz "Zapomněli jste heslo?". Otevře se nová obrazovka, kde je třeba vybrat kartu "Uživatelské jméno". Zadejte svou e-mailovou adresu a dávejte pozor na překlepy. Klikněte na tlačítko "Další" a obdržíte e-mail od automatického systému Instagram. Poté se musíte přihlásit ke svému e-mailovému účtu (pokud si nepamatujete heslo, můžete tak učinit, pokud byl při vytváření účtu uveden alternativní e-mail). Jakmile najdete příslušný e-mail, otevřete jej a klikněte na "Resetovat heslo Instagram".

Otevře se nová obrazovka, kde musíte zadat přístupový klíč z obdrženého e-mailu. To je třeba zadat do polí "Nové heslo" a "Potvrzení nového hesla" a poté kliknout na tlačítko "Obnovit heslo". Tímto způsobem získáte rychle přístup ke svému účtu na Instagramu, i když se zcela novým heslem, které si budete muset v zájmu vlastní bezpečnosti rychle změnit.

Pokud budete potřebovat provést nějaké neodkladné operace na známé sociální síti, bude plně přístupná s právě resetovaným dočasným heslem. Lze jej tedy používat bez omezení. Heslo můžete obnovit i bez přístupu k e-mailu. Postačí telefonní číslo propojené s vaším účtem na Instagramu. Zopakujte stejný postup, ale tentokrát zadejte své číslo mobilního telefonu, na které vám poté přijde SMS s odkazem, abyste si mohli nastavit nové dočasné heslo, které si později můžete změnit.


Instagram: změna hesla

Po obnovení přístupu k účtu Instagram si musíte změnit heslo a nahradit dočasné heslo, které jste nedávno obdrželi e-mailem, heslem, které si snadno zapamatujete. Po kliknutí na symbol mužíčka v pravém dolním rohu aplikace vstoupíte do svého profilu.

Nyní klikněte na tři tečky v pravém horním rohu. Otevře se stránka "Možnosti". Přejděte dolů, dokud nenajdete část "Účet" a položku "Změnit heslo". Klikněte na tuto možnost a vložte heslo, které jste obdrželi e-mailem, poté zadejte nový snadno zapamatovatelný kód, potvrďte jej a aktivujte.