Oficiální specifikace Galaxy M51: potvrzena super baterie


Samsung se chystá představit Galaxy M51, smartphone s baterií o kapacitě 7000 mAh. Bude vybaven procesorem Snapdragon 730 s 8 GB RAM a 128GB interním úložištěm

Představení Galaxy M51, nového levného smartphonu střední třídy společnosti Samsung se super baterií s kapacitou 7 000 mAh, se stále více blíží. O zařízení se mluví již několik týdnů a zdá se, že specifikace Galaxy M51 jsou dobře definovány. Kromě baterie se Samsung zaměří také na velmi zajímavé fotografické odvětví, a to díky přítomnosti čtyř fotoaparátů.

Představení zařízení není daleko. Očekává se, že smartphone bude příští měsíc uveden na trh v Indii a Rusku a do konce roku se objeví ve zbytku Evropy. Očekává se, že Galaxy M51 půjde stejnou cestou jako Galaxy M31s, který byl nejprve představen v Indii a nyní jej Samsung (téměř) oficiálně uvedl v Evropě. Samsung na tento smartphone hodně sází, aby přilákal nový segment uživatelů, kteří mají zájem o dobrý výkon i super baterii, nemluvě o přijatelné ceně. Zde jsou specifikace Galaxy M51 a jeho zaváděcí cena.

Galaxy M51, specifikace

Galaxy M51 bude smartphone střední třídy s ambicemi na nejvyšší třídu. Očekává se, že na palubě bude čipset Snapdragon 730, podpořený nejméně 8 GB RAM a 128GB interním úložištěm s možností rozšíření pomocí microSD. Alternativou k čipu Snapdragon 730 může být čipová sada Exynos, která zaručuje stejný výkon. Obrazovka bude poměrně velká: 6,65 palce s rozlišením FullHD+. Design se bude vyznačovat otvorem uprostřed s předním fotoaparátem uvnitř.

Samsung se také rozhodl zaměřit na prvotřídní fotografickou přihrádku. K dispozici budou čtyři zadní fotoaparáty: 64megapixelový hlavní fotoaparát, 12megapixelový širokoúhlý objektiv, 8megapixelový teleobjektiv a 2megapixelový ToF fotoaparát pro hloubku ostrosti.

Jak jsme již uvedli, vrcholem zařízení bude určitě 7 000mAh baterie, která zajistí výdrž minimálně 2-3 dny. Očekává se, že Galaxy M51 bude nejprve uveden na trh v Indii a Rusku a že bude představen v září. Stejně jako u ostatních zařízení řady Galaxy M se očekává, že i Galaxy M51 bude mít velmi dobrý poměr ceny a výkonu a bude stát přibližně 350 EUR.