Galaxy M51, levný smartphone se super baterií, dorazil: kolik stojí


Na německých stránkách společnosti Samsung je možné Galaxy M51 předobjednat. Většina funkcí a cena smartphonu potvrzena

Mluvíme o něm již několik týdnů a nyní je tu potvrzení: Samsung (téměř) oficiálně oznámil Galaxy M51. V Německu byly nyní otevřeny oficiální předobjednávky s předpokládaným datem dodání 11. září. Není tedy daleko doba, kdy bude zařízení představeno (nejspíše v tiskové zprávě) a uvedeno na trh.

Otevření předobjednávek také umožnilo objasnit zásadní aspekt: technické specifikace. Většina vlastností je nyní dobře známa: Galaxy M51 bude mít 7000mAh super baterii, která vydrží alespoň několik dní, a čtyři zadní fotoaparáty, včetně 64megapixelového hlavního snímače. Hardwarová architektura bude založena na čipové sadě Snapdragon 730G, která zaručuje dobrý výkon a je optimalizována pro hraní her. Byla také odhalena cena smartphonu: Galaxy M51 bude stát 360 eur.

Galaxy M51, datový list

Datový list, o kterém jsme toho již hodně věděli a který je nyní prakticky oficiální. Základem Galaxy M51 bude Snapdragon 730G, procesor střední třídy, který zajistí dobrý výkon. Galaxy M51 bude vybaven 6 GB RAM a 128GB interním úložištěm s možností rozšíření pomocí microSD. Displej bude mít úhlopříčku 6,7 palce a rozlišení FullHD+. Design se vyznačuje přítomností výřezu v horní části uprostřed obrazovky.

Samsung pro svůj model střední třídy zvolil také velmi zajímavou fotografickou přihrádku. Na zadní straně jsou čtyři snímače fotoaparátu: 64megapixelový hlavní fotoaparát, 12megapixelový širokoúhlý fotoaparát a dva 5megapixelové snímače pro makrosnímky a snímání informací o hloubce ostrosti. Přední fotoaparát má rozlišení 32 megapixelů.

Nejzajímavějším prvkem zařízení zůstává baterie: má kapacitu 7000 mAh a vydrží více než jeden den. Nabíjení je 25W a trvá několik hodin. Čtečka otisků prstů je umístěna na boku zařízení.


Datum vydání a cena Galaxy M51

Na stránce předobjednávek je jako datum dodání Galaxy M51 uvedeno 11. září. Do oficiálního uvedení zařízení na trh tak zbývají necelé dva týdny. Uvedena je také cena levného smartphonu: 360 eur. K dispozici jsou dvě barvy: černá a bílá.