Smartphony Huawei, problémy s aplikací WhatsApp. Co se děje


S aktualizací na EMUI 9.1 hlásí mnoho uživatelů problémy s vibračním motorkem: tady je, co se děje

V těchto dnech se na mnoha smartphonech Huawei objevila aktualizace na EMUI 9.1, novou verzi uživatelského rozhraní vyvinutou čínskou společností. Kromě drobných grafických změn se díky novému uživatelskému rozhraní zvýšila stabilita systému a zlepšil se výkon smartphonů. Někteří uživatelé však také začali hlásit nepříjemný problém s vibracemi smartphonu, které se aktivují samostatně, i když nepřijde žádné oznámení.

Dost nepříjemná chyba, která způsobuje několik problémů uživatelům, kteří neumí spravovat oznámení. Při každé vibraci uživatelé zkontrolují svůj chytrý telefon, zda jim nepřišla nová zpráva na WhatsApp, Facebook nebo zda se nejedná o oznámení z nějaké aplikace. Po pečlivé analýze uživatelé zjistili příčinu vibračního motoru: dvojité modré klíšťata aplikace WhatsApp. Pokaždé, když si uživatel přečte jednu z našich zpráv v aplikaci pro zasílání zpráv, smartphone zavibruje, jako by chtěl uživatele upozornit. Jde o jakési zbytečné dvojité upozornění, které jen zhoršuje uživatelský zážitek.

Chytré telefony Huawei, proč smartphone zbytečně vibruje

Chybou vibračního motorku jsou zřejmě postiženy pouze smartphony Huawei s nainstalovaným novým rozhraním EMUI 9.1. Jak se předpokládalo, příčinou chyby je zřejmě aplikace WhatsApp: pokaždé, když si uživatel přečte zprávu, kterou jsme odeslali, náš telefon zavibruje. Zbytečná funkce, která uživatelům nepřináší žádnou výhodu. Naopak. Pokaždé, když smartphone zavibruje, myslíte si, že jde o oznámení aplikace, ale ve skutečnosti je to jen "falešné" upozornění,


Jak vyřešit problém s vibracemi smartphonu

Při čekání na opravu, která chybu v EMUI 9 opraví.1, uživatelé mají dvojí možnost blokovat vibrační motor: vynutit zavření aplikace WhatsApp na pozadí a zakázat dvojité modré zaškrtnutí.

Chcete-li vynutit zavření aplikace WhatsApp, přejděte do Nastavení, klikněte na Aplikace a oznámení a poté na položku "Zobrazit všechny aplikace". Otevře se obrazovka s nainstalovanými aplikacemi, vyberte WhatsApp a klikněte na "Vynutit vypnutí".

Chcete-li však vypnout dvojité modré zaškrtnutí, musíte otevřít aplikaci WhatsApp, kliknout na Nastavení a poté na Chat. Poté vyberte možnost Soukromí a zakažte přepínač vedle položky "Číst potvrzení". Po vypnutí nebude možné odesílat ani přijímat dvojité modré zaškrtnutí aplikace WhatsApp.