Jak opravit chyby D3drm.dll chybí nebo nebyly nalezeny

Problémy s souborem D3drm.dll jsou tak či onak způsobeny problémem s Microsoft DirectX.

Tento soubor DLL je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru DirectX. Vzhledem k tomu, že rozhraní DirectX využívá většina her se systémem Windows a pokročilé grafické programy, chyby d3drm.dll se obvykle zobrazují pouze při použití těchto programů.

Kterýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft od Windows 98 může být touto chybou a dalšími problémy s DirectX ovlivněn. To zahrnuje Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby D3drm.dll

Existuje několik způsobů, jak se tyto chyby mohou ve vašem počítači zobrazit. Níže je uvedeno několik běžnějších konkrétních chybových zpráv DLL d3drm:

 • Soubor d3drm.dll chybí
 • D3drm.DLL nebyl nalezen
 • Soubor d3drm.dll nebyl nalezen
 • D3drm.dll nebyl nalezen. Přeinstalace by to mohla napravit.

Jak opravit chyby D3drm.dll

Nestahujte tento soubor DLL jednotlivě z žádného webu pro stahování DLL. Existuje řada vynikajících důvodů, proč je stahování DLL z těchto webů špatný nápad. Pokud jste si ji již stáhli, odeberte ji odkudkoli a pokračujte v těchto krocích.

 1. Restartujte počítač, pokud jste to ještě neudělali. Chyba d3drm.dll může být náhoda a jednoduchý restart ji může úplně vyčistit.

 2. Nainstalujte si nejnovější verzi rozhraní Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu „nenalezeno“.

  Stejný instalační balíček DirectX podporuje všechny Windows 10, 8, 7, Vista, XP atd. Nainstaluje jakýkoli potřebný a podporovaný soubor DirectX v této verzi systému Windows.

  Společnost Microsoft často vydává aktualizace pro DirectX, aniž by aktualizovala číslo verze nebo písmeno, takže si musíte nainstalovat nejnovější verzi, i když je vaše verze technicky stejná.

 3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopraví chybu d3drm.dll, kterou dostáváte, vyhledejte instalační program DirectX na svém herním nebo aplikačním CD nebo DVD. Obvykle, pokud hra nebo jiný program využívá DirectX, vývojáři softwaru zahrnou kopii DirectX na instalační disk.

  Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online.

 4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a znovu jej znovu nainstalujte. Něco se mohlo stát s programovými soubory, které pracují s tímto souborem DLL, a přeinstalace by mohla stačit.

 5. Obnovte soubor d3drm.dll z nejnovějšího softwarového balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky pro řešení problému nefungovaly k vyřešení chyby, zkuste soubor extrahovat jednotlivě z balíčku ke stažení DirectX.

 6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejběžnější řešení, v některých situacích může tento problém s DirectX opravit aktualizace ovladačů grafické karty v počítači.