Jak opravit chyby Avcodec.dll, které chybí nebo nebyly nalezeny

Chyby souboru Avcodec.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL avcodec.

V některých případech mohou chyby avcodec.dll naznačovat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva avcodec.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl použít soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Avcodec.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se chyby avcodec.dll mohou ve vašem počítači zobrazit. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby avcodec.dll:

 • Avcodec.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože soubor avcodec.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
 • Nelze najít [PATH] avcodec.dll
 • Soubor avcodec.dll chybí.
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: avcodec.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy Avcodec.dll se obvykle objevují pouze při používání nebo instalaci určitých programů. Software od DVDFab, AlienDVR, ThinkSky, DivX a VSO Software je jen několik příkladů případů, kdy se může zobrazit chyba avcodec.dll.

Kontext chyby avcodec.dll je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Avcodec.dll

Nestahujte soubor avcodec.dll z webu „DLL download“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru avcodec.dll, je nejlepší jej získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě avcodec.dll.

 1. Obnovte soubor avcodec.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru avcodec.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor avcodec.dll, ale koš jste již vyprázdnili, můžete soubor avcodec.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru avcodec.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Přeinstalujte program, který používá soubor avcodec.dll. Pokud se při použití konkrétního programu vyskytne chyba avcodec.dll DLL, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor avcodec.dll, pokud je to možné.

 3. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby avcodec.dll mohou souviset s napadením virem nebo jinou škodlivým softwarem v počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba avcodec.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 4. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba avcodec.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, může problém vyřešit Obnovení systému.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s avcodec.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor avcodec.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor avcodec.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velmi velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 6. Vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud chyby avcodec.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení.

 7. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači.

  Soubor avcodec.dll pravděpodobně není součástí jedné z těchto aktualizací, ale pro správné fungování souboru avcodec.dll může být nutná aktualizace od společnosti Microsoft.

 8. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby souboru avcodec.dll, protože selžou.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro řešení potíží se soubory jednotlivých souborů avcodec.dll nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

  Stejně jako Windows Update může poskytovat správnou sadu souborů, aby avcodec.dll fungovala správně, tak i oprava systému Windows.

 10. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s avcodec.dll v registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odebráním neplatných položek registru avcodec.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.

 11. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu avcodec.dll, měl by to být váš další postup.

  Po instalaci systému Windows znovu nainstalujte program, který zobrazoval chybu avcodec.dll. K opravě této chyby DLL by měla stačit nová instalace systému Windows i softwaru jiného výrobce.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby avcodec.dll pomocí kroku řešení potíží před tímto.

 12. Odstraňte problém s hardwarem, pokud přetrvávají chyby souboru avcodec.dll. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.