Jak nainstalovat APK na Android

Instalace souboru APK na Android je tak jednoduchá, jako kliknutí na soubor z telefonu. Než to však můžete udělat úspěšně, je třeba zvážit několik věcí.

Nejprve budete muset připravit nastavení telefonu. Za druhé, získejte soubor do svého Androidu. A nakonec soubor otevřete a otevřete jej.

Níže uvedené informace by měly platit bez ohledu na to, kdo vyrobil váš telefon Android: Samsung, Google, Huawei, Xiaomi atd.


Co je to APK?

APK (Android Package Kit) je typ souboru, který nainstaluje aplikaci pro Android. Pokud jste technicky zdatní, je to jako soubor, který spustíte k instalaci programů ve Windows nebo Mac (známý jako spustitelný soubor (EXE) pro Windows nebo instalační balíček (PKG) pro Mac).

V tomto případě je soubor APK jednoduše instalační soubor, do kterého klepnete a nainstalujete aplikace do zařízení Android.

Zde je zjednodušené vysvětlení toho, co APK je, ale pomáhá pochopit, proč kliknutím na soubor v zařízení Android nainstalujete aplikaci.

Proč používat APK?

Pokud jste někdy nainstalovali aplikaci pro Android z obchodu Google Play, pak jste již soubor APK skutečně použili, aniž byste si to uvědomovali. Když kliknete na tuto zelenou instalovat Tlačítko Google Play automatizuje proces přenosu souboru APK do telefonu a jeho spuštění za vás.

Ale co když aplikace, kterou chcete nainstalovat, není na Google Play k dispozici? Tehdy budete muset vzít věci do svých rukou.

V tomto článku se dozvíte tři způsoby, jak spustit instalační soubor APK a nainstalovat do telefonu libovolnou aplikaci, která nepochází z Google Play.


Připravte si zařízení Android

Jelikož váš telefon považuje jakoukoli aplikaci mimo Google Play za „neznámou aplikaci“, musíte telefonu říct, aby vám umožnil instalaci neznámých aplikací.

Povolte instalaci „Neznámých aplikací“ na Android Nougat

 1. Jít do Nastavení.

 2. Využít Bezpečnostní (nebo Zamknout obrazovku a zabezpečení).

 3. Přejděte dolů na Správa zařízení a povolit Neznámé zdroje.

Povolte instalaci „Neznámých aplikací“ na Android Oreo

 1. Jít do Nastavení.

 2. Pak Aplikace a oznámení.

 3. vybrat Nainstalujte neznámé aplikace (nebo Nainstalujte si další aplikace).


Nainstalujte si Správce souborů Android

Nyní, když jste telefon nakonfigurovali tak, aby vám umožňoval instalovat neznámé aplikace, budete také potřebovat způsob, jak tento soubor aplikace (soubor APK) v telefonu vyhledat, abyste jej mohli spustit.

Telefony Android obvykle přicházejí s aplikací „Správce souborů“, kterou můžete použít. Pokud však žádný nemáte, otevřete v telefonu Google Play a vyhledejte „Správce souborů“. Uvidíte spoustu dostupných možností.

Mezi nejlepší možnosti patří:

 • Průzkumník souborů Cx
 • Průzkumník souborů EZ
 • Správce souborů

Nainstalujte si některého z těchto správců souborů, abyste mohli soubor APK vyhledat po jeho přenesení do telefonu.

Nejjednodušší: Stáhněte si instalační program APK ze svého Androidu

Nejjednodušší způsob, jak nainstalovat soubor APK do systému Android, je stáhnout soubor pomocí prohlížeče Android.

 1. Jakmile najdete web nabízející aplikaci pro Android, zobrazí se odkaz na stažení souboru APK. Může se zobrazit vyskakovací okno s dotazem, zda chcete nechat prohlížeč ukládat soubory do úložiště telefonu. Přijměte to. Uvidíte také varování, že „Tento typ souboru může poškodit vaše zařízení.“

 2. stačí kliknout OK pokračovat.

 3. Pokud vám webový prohlížeč v telefonu nedává možnost otevřít soubor po stažení, otevřete nainstalovanou aplikaci Průzkumník souborů a přejděte do složky Stažené soubory v zařízení.

 4. Klepněte na Soubor APK. Povolte aplikaci všechna požadovaná oprávnění, o která požádá. Poté ve spodní části okna instalačního programu klikněte na INSTALACE.

 5. Zobrazí se potvrzení, že je aplikace nainstalována. Nyní uvidíte aplikaci dostupnou v seznamu nainstalovaných aplikací.

Středně pokročilý: Přeneste instalační program APK přes USB

Pokud ve svém telefonu nemáte přístup k internetu nebo z jiného důvodu nemůžete soubor stáhnout pomocí prohlížeče, můžete si i nadále instalovat aplikace z počítače.

Pomocí webového prohlížeče v počítači si stáhněte soubor APK, jak je popsáno výše. Po stažení se budete muset připojit k telefonu Android a soubor přenést.

Pokud jste svůj Android nikdy nepřipojili k počítači, budete muset povolit ladění USB.

Podle toho, jak staré je vaše zařízení, existují dva způsoby, jak toho dosáhnout.

 • Android 4.1.xa nižší: Klepněte na tlačítko Nastavení, potom klepněte na tlačítko Aplikace, klepněte na tlačítko Rozvoj a nakonec povolit Ladění USB.
 • Android 4.2.xa vyšší: Klepněte na tlačítko Nastavení, přejděte dolů na O telefonua klepněte na tlačítko Číslo sestavení sedmkrát. To umožňuje nabídku Developer.
 • Jít zpět k Nastavení, klepněte na tlačítko Možnosti pro vývojáře a klepněte na tlačítko USB Debugging. Povolit USB Debugging checkbox.

Jakmile je tato možnost povolena, můžete telefon připojit k počítači pomocí kabelu USB a telefon se připojí stejně jako paměťová karta.

Jakmile je telefon připojen k počítači, zobrazí se jako další jednotka v Průzkumníku souborů v počítači. Přesuňte soubor APK, který jste stáhli z webu aplikace, do telefonu.

 1. Najděte stažený soubor APK ve svém počítači.

 2. Klepněte pravým tlačítkem na soubor a klepněte na Zkopírujte.

 3. Najděte novou jednotku pro svůj telefon v průzkumníku souborů.

 4. Rozbalte každou složku, dokud nenajdete /sdcard / stáhnout složka.

 5. Vložte soubor APK do této složky.

Jakmile je soubor přenesen, pomocí aplikace Průzkumník souborů v telefonu, jak je popsáno v předchozí části, klepněte na soubor APK a aplikaci nainstalujte.

Pokud nemáte kabel USB, dalším řešením je instalace WiFi FTP serveru z Google Play a poté použití FTP klienta na vašem počítači (jako FileZilla) k přenosu souboru APK z vašeho počítače do / sdcard / stáhnout složku v telefonu. Jedná se však o pokročilou možnost a vyžaduje znalost toho, jak soubory FTP.

Pokročilé: Spusťte instalační program APK s minimálním ADB a Fastboot

Pokud z nějakého důvodu instalační program APK nefunguje, když na něj klepnete v telefonu nebo dojde k chybě spouštěče aplikací a telefon nefunguje správně, bude k dispozici nouzové pokročilé řešení, které bude fungovat. Soubor APK do systému Android můžete nainstalovat z počítače pomocí nástroje s názvem „Minimal ADB and Fastboot“.

Nejprve budete muset podle pokynů v předchozí části připojit telefon přes USB a povolit ladění USB.

Poté si do počítače stáhněte a nainstalujte nejnovější verzi Minimal ADB a Fastboot. Spusťte nástroj a spustí se příkazové okno. S telefonem připojeným k počítači pomocí kabelu USB zadejte příkaz ADB zařízení.

Pokud nástroj dokáže detekovat váš telefon, uvidíte ID zařízení uvedeného v části Seznam připojených zařízení. Nyní jste připraveni přenést soubor APK.

 1. Pomocí Průzkumníka souborů Windows vyhledejte stažený soubor APK v počítači.

 2. Klepněte pravým tlačítkem na soubor a klepněte na Zkopírujte.

 3. Pomocí Průzkumníka souborů Windows přejděte do složky Minimal ADB a Fasbtoot (obvykle c: Program Files (x86) Minimal ADB and Fastboot ).

 4. Vložte soubor APK do této složky.

 5. Přejmenujte soubor APK na něco krátkého, abyste jej mohli snadno psát jako příkaz.

 6. Zpět do stejného příkazového okna, které jste předtím otevřeli, zadejte příkaz instalace adb <název-souboru.apk>.

  Nahraďte <name-of-file.apk> názvem vašeho souboru APK.

 7. Když uvidíte to slovo úspěch, aplikace je nainstalována ve vašem telefonu!

Hledání instalačních programů APK

Existuje mnoho webů, kde najdete jiné aplikace než Google Play, které si můžete nainstalovat. Tři z nejpopulárnějších jsou APK Pure, Reddit's APK Directory a APK Mirror.

Nezapomeňte provést průzkum před instalací jakékoli aplikace. Rychlé vyhledávání Google vám často dá vědět, zda má aplikace (nebo společnost, která ji vyrábí) pochybnou pověst. Vážně, proveďte svůj průzkum, než si stáhnete a nainstalujete APK na své vlastní zařízení Android.