Jak nainstalovat Viber pro Android

Existuje několik aplikací VoIP pro Android, které umožňují bezplatné volání přes připojení k internetu, a to buď pomocí Wi-Fi nebo datového tarifu. Populární aplikací VoIP je Viber. Viber nevyžaduje uživatelské jméno a heslo. Využívá číslo vašeho mobilního telefonu a integruje ho do vašeho seznamu kontaktů. Viber je tu dost dlouho na to, aby vylepšil svůj přístup a vybudoval následující; má velkou uživatelskou základnu. S Viberem je snadné nastavit a volat.

Pokyny v tomto článku platí pro telefony Android se systémem Android 4.1 a novějším.


Co potřebujete k instalaci Viberu

Viber vyžaduje kompatibilní a podporovaný smartphone. Většina zařízení Android je kompatibilní a zařízení Android jsou nejpočetnější v seznamu podporovaných modelů. Je to proto, že Android je otevřený operační systém s ohledem na integraci hardwaru a vývoj softwaru.

Pokyny k instalaci a konfiguraci Viberu na iPhonu a iPadu jsou podobné procesu instalace na zařízeních Android. IPad je však podporován pouze částečně.

Viber také vyžaduje připojení k internetu pomocí Wi-Fi nebo mobilní sítě. Viber uskutečňuje hovory prostřednictvím hotspotů Wi-Fi, a to i doma a v kanceláři, a prostřednictvím datového tarifu pro hovory, když jste na cestách. Pokud nemáte neomezený datový tarif, zaplatíte za každý MB dat, který používáte při hovorech a zprávách. Podpora Viber říká, že aplikace využívá 240 kB dat za minutu používání, nahoru a dolů. To činí 14 MB za hodinu komunikace.

Než budete moci volat, budete potřebovat seznam kamarádů. Nemůžete uskutečňovat hovory Viberu ani posílat zprávy Viberu lidem, kteří Viberu nepoužívají.

Stažení a instalace

Instalace Viberu na telefon s Androidem:

  1. Na zařízení Android otevřete Google Play a vyhledejte Viber přejdete na stránku aplikace Viber.

  2. Využít instalovat automaticky stáhnout a nainstalovat aplikaci.

  3. Využít OTEVŘENO.

  4. Na uvítací obrazovce se seznamem funkcí aplikace klepněte na Pokračovat, poté zadejte číslo svého mobilního telefonu.

  5. Viber automaticky zjistí vaši polohu a předčíslí. Pokud umístění není správné, vyberte správné umístění.

  6. Až budete vyzváni k povolení umožnit Viberovi přístup k vašemu seznamu kontaktů, povolení přijměte nebo odepřete.

  7. Viber vám pošle aktivační kód v textové zprávě, aby ověřil, že jste vlastníkem telefonního čísla. Zadejte čtyřmístný kód a začněte volat svým přátelům.


Získejte maximum z Viberu

S Viberem ušetříte peníze, pokud máte několik kontaktů, které často voláte (například rodinu, přátele a kolegy) a které používají chytré telefony. Požádejte je, aby si nainstalovali Viber, a hovory s nimi budou zdarma, zejména pokud budete volat pomocí hotspotů Wi-Fi. Můžete také uspořádat skupinové zprávy ve Viberu a proměnit aplikaci v nástroj pro spolupráci.