Jak funguje Google Voice?

Google Voice sjednocuje komunikační kanály tak, že prostřednictvím jediného bezplatného telefonního čísla zvoní několik telefonů současně. Funguje to jako většina ostatních telefonních čísel: uveďte své číslo Google, aby vás lidé mohli kontaktovat. Při příchozím hovoru máte několik možností, jak tuto komunikaci zvládnout.

Google Voice ve své podstatě není službou VoIP, jako je Skype, ale využívá technologii VoIP přes internet k směrování některých svých hovorů, k umožnění mezinárodních hovorů za nízkou cenu, k umožnění místních hovorů zdarma a nabízet řadu funkcí, pro které je známý.

Google Voice nabízí skvělou vizuální hlasovou schránku.

Google Voice poskytuje telefonní číslo. Díky tomu lze příchozí hovory přesměrovat na libovolný telefon podle vašeho výběru - domácí telefon, smartphone nebo jiný telefon.

Dalším způsobem, jak používat Google Voice, je přenést vaše primární telefonní číslo na tuto službu, použít jako číslo Google své stávající číslo, ale tato funkce připouští několik upozornění.


Jak funguje Google Voice

Spojení Google Voice s PSTN - kabelovým pevným telefonním systémem - a mobilní sítí pro předávání hovorů. Jakékoli volání zahájené prostřednictvím služby Google Voice musí nutně projít sítí PSTN. PSTN však nedělá veškerou práci. Hovor je poté předán serverům Google, kde jsou čísla sdružována.

Řekněme například, že hovor je přesměrován na jiné číslo Google Voice. Toto číslo je identifikováno na číslech Google a odtud je hovor odeslán na jeho konečné místo určení.

Hlavním cílem Google Voice je sjednotit komunikační kanály více než ušetřit na nákladech. Výsledkem je, že můžete snadno přepínat operátory, aniž byste museli měnit telefonní číslo, protože jedno číslo může vyzvánět na jakýkoli telefon prostřednictvím libovolného operátora. Pokud změníte své fyzické telefonní číslo, musíte změnit pouze číslo, na které jsou vaše hovory směrovány, což je na vašem uvážení a snadné.

Jak získat Google Voice

Aplikace Google Voice jsou k dispozici ke stažení pro hlavní mobilní platformy.

Stáhnout pro:

iOS Android

 1. Otevřete web Google Voice a klikněte na Získejte Google Voice. Pokud se zobrazí výzva, přihlaste se ke svému účtu Google.

  Vyberte iOS, Android nebo Web.

  Může se také zobrazit obrazovka Podmínky služby a Zásady ochrany osobních údajů. Přijměte je pomocí Pokračovat tlačítko.

 2. Na stránce, která vás požádá o výběr čísla Google Voice, zadejte město nebo směrové číslo, abyste získali telefonní číslo z dané oblasti.

 3. Zkontrolujte předložená čísla a poté kliknutím nebo klepnutím vyberte jedno, které chcete použít jako své číslo Google Voice vybrat.

  Pokud chcete vidět více než těch pár, které jsou zobrazeny ve výchozím nastavení, vyberte Načíst další tlačítko pod čísly.

 4. Ověřte své stávající telefonní číslo pomocí Ověřit si na následující stránce.

 5. Zadejte telefonní číslo, na které by měl Google Voice přesměrovat příchozí hovory, a poté vyberte Poslat kód.

 6. Zkontrolujte, zda v telefonu nemáte textovou zprávu od Googlu, a poté zadejte tento kód na webu Google Voice do textového pole, které čte G -. Bude to vypadat nějak jako G-9820.

 7. vybrat Ověřit si pro potvrzení správného zadání kódu.

 8. Vybrat Tvrzení potvrďte, že chcete přesměrovat hovory Google Voice na toto telefonní číslo.

  Pokud Google Voice již přesměrovává hovory na tento telefon, nastavení nového čísla Google Voice na tomto telefonu způsobí, že telefon nebude používán s předchozím číslem Google Voice (tj. Hovory, které byly přesměrovány na váš telefon z jiného účtu Google Voice) přestane zvonit na tento telefon). Tato závada nastává, pouze pokud jste použili stejný telefon s jiným číslem Google Voice z jiného účtu Google.

 9. Použití úprava dokončete nastavení Google Voice a poté klikněte na úprava znovu na poslední obrazovce otevřete svůj účet Google Voice.


Zvoní více telefonů

Váš účet Google Voice podporuje několik konfiguračních nastavení a předvoleb, mezi nimiž je funkce, která vám umožňuje nastavit, které telefony chcete vyzvánět, když někdo volá vaše číslo Google. Můžete zadat až šest různých čísel, aby při hovoru zazvonilo šest různých telefonů nebo zařízení. Můžete například vyzvánět mobilní telefon, domácí telefon a telefon v kanceláři.

Zde je návod, jak nastavit více telefonů pomocí Google Voice:

 1. Otevřete nastavení Google Voice pomocí tlačítka se třemi tečkami v nabídce na levé straně webu Google Voice.

 2. S Telefonní čísla vyberte kartu, vyhledejte Propojená čísla v části nastavení.

 3. Klepněte nebo klepněte na tlačítko Nové propojené číslo pod vaším stávajícím telefonním číslem.

 4. Zadejte telefonní číslo, které má přijímat hovory Google Voice, a vyberte Poslat kódnebo volání pokud jste vybrali možnost telefonního hovoru.

  Pokud jste zvolili možnost volání, budete muset kliknout nebo klepnout volání ještě jednou zahájíte telefonní hovor.

 5. Do prostoru na webu Google Voice zadejte kód, který jste obdrželi přes text nebo jste jej slyšeli během telefonního hovoru.

 6. Vraťte se na stránku nastavení Google Voice z kroku 1 a otevřete Vyzývá Karta.

 7. Zkontrolujte, zda je u všech příslušných telefonních čísel zaškrtnuto políčko. Pokud není k dispozici, zaškrtněte políčko vedle každého čísla, které by mělo zazvonit, když vám hovor přijde prostřednictvím vašeho čísla Google Voice.


Cena služby Google Voice

Google Voice není úplnou alternativou ke službám mobilních operátorů, na rozdíl od Skype a podobně. I když stále musíte platit telefonu nebo bezdrátovému operátorovi, abyste mohli používat Google Voice (protože se musí připojit k vašemu telefonu, aby mohl být používán), je stále zdarma, což znamená, že nemusíte platit nic navíc používat Google Voice.

Google Voice vám umožňuje ušetřit peníze, i když:

 • Uskutečňujte bezplatné místní hovory a zámořské hovory (příchozí ze zemí mimo USA) na jakékoli číslo v USA a Kanadě.
 • Telefonujte levně (za sazby VoIP) do jakéhokoli mezinárodního cíle. Taková volání by byla mnohonásobně dražší prostřednictvím telefonování PTSN.
 • Google Voice nabízí bezplatné SMS, takže můžete odesílat textové zprávy prostřednictvím svého čísla Google bez placení.

Google Voice je k dispozici pouze ve Spojených státech. Jelikož jej nelze použít jinde, potřebujete-li něco jako Google Voice ze zemí mimo USA, musíte zvážit alternativní službu.

Leave a Comment