Co jsou bezpečnostní bezpečnostní hrozby?

Mobilní bezpečnostní hrozby zahrnují fyzické i softwarové hrozby, které mohou ohrozit data na smartphonech, tabletech a podobných mobilních zařízeních. Mezi mobilní bezpečnostní hrozby patří vše od mobilních forem malwaru a spywaru až po potenciál neoprávněného přístupu k datům zařízení, zejména v případě náhodné ztráty nebo krádeže zařízení.

Bezpečnostní hrozby pro malware a spyware mohou přistupovat k soukromým datům zařízení bez vědomí nebo souhlasu uživatele a mohou také provádět škodlivé akce, aniž by o tom uživatel věděl, včetně přenosu kontroly nad zařízením na hackera, odesílání nevyžádaných zpráv kontaktům zařízení, telefonování na chytré telefony a další.


Fyzické mobilní bezpečnostní hrozby a další typy hrozeb

Pokud jde o fyzické mobilní bezpečnostní hrozby, telefony, které postrádají hesla, zámky obrazovky nebo jiné formy ověřování, jsou zranitelné vůči neoprávněnému přístupu, což může ohrozit citlivé informace uložené v mobilním zařízení. A pokud dojde ke ztrátě nebo odcizení zařízení, mohou hackeři obejít mnoho forem ověřování, aby získali přístup k citlivým informacím zařízení.

Mezi další typy mobilních bezpečnostních hrozeb patří aplikace, které využívají zranitelnosti mobilního operačního systému nebo mobilní aplikace k získání přístupu a / nebo kontroly nad zařízením, phishingové podvody, zneužití webového prohlížeče a sítě, čichání paketů Wi-Fi pro přístup k datům mobilního zařízení během přenosu a další.