Co je tučňák google?

Google Penguin odkazuje na sadu aktualizací algoritmů a aktualizací dat pro vyhledávač Google, které společnost pravidelně iniciuje, aby pomohla zvýšit hodnotu jejích výsledků vyhledávacích dotazů pro uživatele.

Aktualizace Google Penguin se primárně snaží zabránit tomu, aby různé druhy spamu ve vyhledávačích (také známé jako spamdexing nebo Black Hat SEO) byly úspěšně odměňovány ve formě lépe umístěných výsledků vyhledávače. Nevyžádaná pošta ve vyhledávači může zahrnovat činnosti, jako je plnění klíčových slov, spamování odkazů, používání neviditelného textu na webových stránkách, duplikace obsahu chráněného autorskými právy z vysoce postavených webových stránek a další.


Jak často jsou vydávány aktualizace Google Penguin?

Google vydal první aktualizaci Penguin v dubnu 2012 a vyhledávací společnost odhadovala, že se to dotklo 3% všech anglických webových stránek. Google ne vždy ohlašuje změny pro Penguin, ale došlo k nejméně pěti aktualizacím Google Penguin, včetně hlavní aktualizace Penguin 2.0 v květnu 2013 a nejnovější Penguin 2.1 později v tomto roce v říjnu.

Jak se Google Penguin liší od Google Panda a Google Hummingbird?

Zatímco Google Penguin sdílí podobnosti se dvěma dalšími projekty vylepšení algoritmu od Google, Google Panda a Google Hummingbird, Penguin se zaměřuje zejména na penalizaci společností a webových vývojářů, kteří se záměrně snaží „vylepšit“ své hodnocení vyhledávačů pomocí manipulativní SEO taktiky.

Na druhé straně Google Panda cílí na webové stránky s nízkou kvalitou nebo na „tenký“ obsah tím, že je degraduje ve výsledcích vyhledávání, aby kvalitnější stránky mohly dostávat výraznější výsledky.

Třetí projekt, Google Hummingbird, se zaměřuje na zavedení zcela nového vyhledávacího algoritmu na rozdíl od Google Penguin a Panda, které slouží jako aktualizace pro stávající vyhledávací algoritmus Google.

Doporučené čtení: Jak fungují webové vyhledávače a pět SEO tipů pro zvýšení provozu vyhledávače