Co je Google Dashboard a jak ho používat


Jaké jsou funkce Google Dashboard? Jak se přihlásím? Přečtěte si článek!

Desktop Google je služba na platformě Google, která vám umožní zjistit, jaké služby jsou spojeny s vaším účtem a jaké osobní údaje shromažďují.

Co je Google Dashboard

Než pochopíte, jak používat Google Dashboard, co to je? Jedná se o jakési řídicí centrum platformy Google, které umožňuje podrobně zobrazit všechny aktivity vašeho účtu, zjistit, jaké služby jsou s ním spojeny, a pochopit, jaká data byla shromážděna, pokud byly dané služby alespoň jednou použity.

Google skutečně shromažďuje data uživatelů, aby zlepšil uživatelský komfort. Tak například v části "Vaše služby Google" můžete vidět všechny služby, které byly alespoň jednou použity, a data, která byla shromážděna, nebo v části "Aktivita na webu a v aplikacích" můžete vidět data uložená ve službách Google a spravovat je.


Jak přistupovat k panelu Google

Když už víte, o co se jedná, podívejme se, jak přistupovat k panelu Google. Jedná se o jednoduchý a poměrně rychlý postup. K účtu Google se přihlásíte kliknutím na tlačítko "přihlásit" a zadáním hesla. Poté klikněte na svůj profilový obrázek v pravém horním rohu a vyberte možnost "Spravovat účet Google", čímž se dostanete na hlavní stránku svého účtu. Tím se dostanete na hlavní stránku svého účtu. Poté je třeba přejít do sekce "Data a přizpůsobení".

Poté je třeba kliknout na příslušné tlačítko, abyste získali přístup k nástěnce, kde jsou zobrazeny služby a údaje, které jsou spojeny s vaším účtem. V části "Věci, které děláte a vytváříte" klikněte na "Přejít na Google Dashboard". Případně můžete k ovládacímu panelu Google rychle přistupovat pomocí prohlížeče Google Chrome. Stačí spustit prohlížeč, přihlásit se a poté kliknout na tlačítko "Aktivovat synchronizaci" v pravém horním rohu.

Tím se synchronizují data spojená s vaším účtem, abyste je mohli prohlížet a upravovat. Chcete-li se v tomto okamžiku dostat na ovládací panel Google, klikněte na fotografii a vyberte možnost "Spravovat účet Google", čímž se dostanete na hlavní stránku samotného účtu. Poté přejdete na možnost "Data a přizpůsobení", dále do sekce "Věci, které děláte a vytváříte" a nakonec do sekce "Přejít na ovládací panel Google".


Přístup k ovládacímu panelu Google z chytrých telefonů a tabletů

K ovládacímu panelu Google je možné přistupovat také z chytrých telefonů a tabletů, přičemž postup je prakticky totožný s postupem používaným pro počítač. Pokud máte zařízení se systémem Android, můžete k němu přistupovat přímo z nabídky nastavení, která je znázorněna ozubeným kolečkem. Stačí na něj kliknout a pak kliknout na Google.

Poté přejděte na "Správa účtu Google", vyberte "Data a přizpůsobení" a klikněte na "Co děláte a vytváříte". Poté se zobrazí položka "Přejít na ovládací panel Google", na kterou můžete jednoduše kliknout a přejít na ovládací panel svého účtu Google. K nástroji Google Dashboard můžete přistupovat také v iPhonu nebo iPadu pomocí běžného prohlížeče a podle stejných pokynů jako v počítači.