Co je soubor FOB?

Soubor s příponou FOB je soubor Dynamics NAV Object Container vytvořený pomocí softwaru společnosti Microsoft pro správu podnikání Microsoft Dynamics NAV. Jedná se o soubory, které odkazují na objekty, jako jsou tabulky a formuláře, které může Dynamics NAV používat.

Přípona souboru .FBK se používá k označení záložního souboru objektu, který se samozřejmě používá také v programu Microsoft Dynamics NAV.

Soubory FOB mohou být také označovány jako soubory Navision Attain Object nebo Financials Object.

Soubory FOB nijak nesouvisí s klíčenkou, což může být téměř cokoli, co není klíčem visícím na klíčence nebo malém elektronickém zařízení používaném pro přístup ke vzdáleným zařízením, podobně jako digitální klíč, který se běžně nachází na klíčence. K odemknutí / zamknutí dveří automobilu se běžně používají automobilové klíčenky.


Jak otevřít soubor FOB

Soubory FOB lze otevírat pomocí Microsoft Dynamics NAV (dříve se tomu říkalo Microsoft Navision). Ve vývojovém prostředí nejprve přejděte na stránku Nástroje > Návrhář objektů možnost z nabídky (nebo stiskněte Shift + F12), a pak Soubor > import v novém okně vyberte soubor FOB.

Finn's FobView je malý přenosný program (může běžet bez instalace), který lze použít k otevření souborů FOB i k porovnání dvou souborů kvůli rozdílům. Podporuje také soubory FBK, TXT a XML, které byly vytvořeny v Microsoft Dynamics NAV.

Nejsme si zcela jisti, zda to bude fungovat, ale můžete také otevřít soubory FOB pomocí textového editoru, abyste si mohli přečíst textovou verzi souboru. Uvědomte si však, že tím nebude soubor funkční, jako kdybyste jej otevřeli programem Microsoftu. Jediné, co byste opravdu mohli udělat, je upravit obsah souboru, například všechny odkazy, které obsahuje.

Některé soubory FOB mohou být místo toho typem obrazového souboru exportovaného pomocí produktu IBM FileNet Content Manager. Nejsme si jisti specifiky, ale víme, že někteří uživatelé tohoto softwaru nechali program exportovat obrázek se špatnou příponou, jako .FOB, i když by to měl být BMP, TIFF nebo nějaký jiný formát. Pokud jste tímto způsobem získali svůj soubor FOB, může být pro jeho otevření s vaším oblíbeným prohlížečem obrázků přejmenování se správnou příponou souboru vše, co musíte udělat.

Přejmenování takového souboru není totéž jako jeho převedení. To vše v tomto kontextu dělá, je uvedení správné přípony souboru na konec souboru, protože to program IBM neudělal.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor FOB, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději měli jiný nainstalovaný program otevírat soubory FOB, proveďte tuto změnu v systému Windows v příručce Specifické rozšíření souborů.

Jak převést soubor FOB

Microsoft Dynamics NAV by měl být schopen exportovat otevřený soubor FOB do souboru TXT. Toho je pravděpodobně dosaženo prostřednictvím jeho Soubor > Vývoz menu.

Výše uvedený program FobView od Finna může exportovat soubor FOB do CSV.


Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud nemůžete soubor FOB otevřít pomocí výše zmíněných programů, ujistěte se, že si jej nezaměňujete s jinou, podobně pojmenovanou příponou. Některé soubory používají podobnou příponu souboru, ale to nutně neznamená, že formáty jsou stejné nebo že je lze otevřít pomocí stejného softwaru.

Zvažte například, že váš soubor může být soubor VOB, FOW (Family Origins) nebo FXB, který se neotevře se stejným programem, se kterým se otevírají soubory FOB.

Pokud dvakrát zkontrolujete příponu souboru a zjistíte, že ve skutečnosti nemáte soubor FOB, prozkoumejte skutečnou příponu souboru a zjistěte, které softwarové programy lze použít k otevření nebo převodu souboru.