Co je Microsoft Office na iPadu?

Podle nedávných zpráv plánuje společnost Microsoft vydat verzi své sady Office Suite, včetně Word, Excel, Power Point a OneNote pro mobilní výpočetní zařízení iPad od společnosti Apple.

As uvedeno na ComputerWorld, Microsoft ohlásí aplikace Office pro iPad 27. března 2014, během veřejné tiskové konference generálního ředitele společnosti Microsoft Satya Nadella. Tisková konference, která je pouze pro pozvané, se zaměří na cloudové a mobilní výpočty.


Implementace Office na iPadu

Spekuluje se hlavně o tom, jak se Microsoft rozhodne implementovat aplikaci Office na iPadu. Tech radar říká, že jednou z možností je, aby Microsoft používal Office 365, službu předplatného Microsoftu pro Office. Office 365 je součástí strategie společnosti Microsoft Software Plus Services, která kombinuje výhody cloudového softwaru pro vzdálené počítačové výpočty s tradiční základnou nabídky místního softwaru společnosti. Zařízení Microsoft Surface vyžadují ke spuštění sady Office Office 365, což naznačuje cestu, kterou si Microsoft může zvolit pro Office na iPadu.

Budou si uživatelé stahovat Office z Apple Store?

Očekává se, že uživatelé si budou moci stáhnout Office z Apple Store, ale s největší pravděpodobností budou vyžadovat předplatné Microsoft Office 365, podobně jako funguje Office Mobile pro iPhone. V současné době mají uživatelé s předplatným Office 365 přístup k e-mailu, okamžitým zprávám, dokumentům Office a dalším službám Office 365 z iPhonu nebo iPadu.

Alternativní implementací Office na iPadu by bylo účtovat malý poplatek za aplikaci (Word, Excel a PowerPoint) a nabízet nákup Office 365 v aplikaci pro synchronizaci dokumentů mezi zařízeními.