Domů : Přípony souborů : Format .csv

.csv soubor

Typ souboru :Comma Separated Values File

Vývojář N/A
Kategorie Datové soubory
Formát Text

Co je to soubor CSV?

Soubor CSV je soubor s hodnotami oddělenými čárkami běžně používanými v tabulkových programech, jako je Microsoft Excel nebo OpenOffice Calc. Obsahuje prosté textové sady dat oddělené čárkami s každým novým řádkem v souboru CSV představujícím nový řádek databáze a každý řádek databáze sestávající z jednoho nebo více polí oddělených čárkou. Soubory CSV jsou často otevřeny tabulkovými programy, které mají být organizovány do buněk nebo použity pro přenos dat mezi databázemi.

Více informací

Soubor CSV otevřený v aplikaci Microsoft Excel 2016

Formát výměny dat ve formátu CSV je podporován velkým množstvím osobních, obchodních a vědeckých informací. programů. Vzhledem ke své široké podpoře je tento formát užitečný zejména při přenosu tabulkových dat mezi programy.

Soubor je také užitečný pro přenos dat uložených v proprietárním formátu, jako je soubor .XLSX , do jiného programu, který nepodporuje formát XLSX. Můžete například exportovat tisíce kontaktů z e-mailové služby do souboru CSV a poté soubor importovat do organizátoru adres nebo jiné e-mailové služby.

Programy, které otevírají CSV soubory
Windows
Kingsoft WPS Office
Microsoft Notepad
Google Drive
Nuance OmniPage
LibreOffice
ACD Systems Canvas
FileMaker Pro
Microsoft WordPad
Microsoft Works
Blue Marble Geographics Global Mapper
Ability Office
Golden Software Surfer
Golden Software Voxler
Gnumeric
Altium Designer
Linux
Google Drive
LibreOffice
Gnumeric
Wolfram Research Mathematica
GenScriber
Android
Kingsoft WPS Office for Android
Seavus iMindQ
SoftMaker Office PlanMaker Mobile
MobiSystems OfficeSuite Pro
Macintosh
Google Drive
LibreOffice
Planamesa NeoOffice
Apple TextEdit
FileMaker Pro
Microsoft Excel for Mac
Wolfram Research Mathematica
Seavus iMindQ
Apple Numbers
iOS
Seavus iMindQ
MobiSystems OfficeSuite Pro
WEB
FreshBooks
Sage One
Intuit QuickBooks Canada

Čtení souborů CSV

LibreOffice (Windows / Mac / Linux)

Pokud nechcete utrácet peníze za sadu Microsoft Office, můžete se spolehnout na LibreOffice, nejlepší sadu produktivity, která je k dispozici zdarma. Je kompatibilní s Windows, macOS, Linux a podporuje všechny formáty souborů Microsoft Office. Jeho tabulkový software je schopen jak importovat informace ze souborů CSV, tak exportovat sešity v tomto formátu.

Chcete-li stáhnout LibreOffice do počítače, přejděte na jeho oficiální web a klikněte na tlačítko Stáhnout verzi xx. Pokud používáte Mac, stáhněte si italský překladový balíček sady (který je v systému Windows k dispozici „standardně“) kliknutím na tlačítko Přeložené uživatelské rozhraní. Po dokončení stahování spusťte instalační balíček LibreOffice (LibreOffice_xx_Win_x86.msi) a kliknutím na tlačítka Spustit, Další (dvakrát po sobě), Instalovat, Ano a Dokončit, dokončete instalaci.

Pokud používáte Mac, otevřete balíček dmg obsahující LibreOffice a přetáhněte software do složky Applications v macOS. Poté klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu sady a v nabídce, která se otevře, vyberte možnost Otevřít, čímž spustíte LibreOffice, který obejde omezení macOS (která zabrání spuštění softwaru od vývojářů, kteří nejsou certifikováni společností Apple).

Až budete hotovi, zavřete LibreOffice (stisknutím cmd + q), otevřete balíček dmg jazykové sady, klepněte pravým tlačítkem na ikonu LibreOffice Language Pack a v nabídce, která se otevře, vyberte Otevřít a přeložíte LibreOffice do italštiny (stačí dvakrát kliknout na tlačítko Instalovat, poté na Ano, identifikujte mě a zadejte heslo svého uživatelského účtu v systému macOS).

V tomto okamžiku pro import souboru CSV do LibreOffice stačí spustit sadu (nebo pouze program Calc), vybrat možnost Otevřít z nabídky souboru a vybrat dokument CSV, který se má otevřít.

V okně, které se zobrazí, zkontrolujte, zda je vedle položky Čárka a / nebo Středník zaškrtnuté políčko. Zkontrolujte, zda v náhledu zobrazeném níže nejsou chyby v reprodukci znaků s diakritikou (pokud ano, zkuste vybrat jinou možnost z rozevírací nabídky Písmo) a kliknutím na OK importujte soubor CSV do LibreOffice.

Jakmile potvrdíte požadované změny, můžete původní dokument CSV přepsat jednoduchým kliknutím na ikonu diskety v levém horním rohu a potvrzením, že chcete soubor exportovat jako soubor CSV.

Alternativně, pokud chcete soubor uložit jako nový dokument, přejděte do nabídky Soubor> LibreOffice Uložit jako, vyberte název a složku, kam chcete uložit nový soubor CSV, a nastavte možnost CSV Text (.csv) v Rozbalovací nabídce Typ souboru.


O CSV souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .csv a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Comma Separated Values File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.