Domů : Přípony souborů : Format .3mf

.3mf soubor

Typ souboru :3D Manufacturing File

Vývojář 3MF Consortium
Kategorie 3D obrazové soubory
Formát XML

Co je to soubor 3MF?

Soubor 3MF je archiv uložený ve formátu 3MF (3D Manufacturing Format), který používají různé 3D programy pro ukládání 3D modelů. Obsahuje 3D model, materiál a informace o vlastnostech komprimované pomocí komprese Zip. Soubory 3MF mohou také ukládat tiskové lístky, miniatury a jeden nebo více digitálních podpisů.

Více informací

Soubor 3MF otevřený v aplikaci Microsoft 3D Builder

Formát 3MF je navržen konsorciem 3MF, který byl vytvořen v roce 2015, aby poskytl efektivnější 3D tisk. Má se jednat o jediný formát používaný od návrhu po zhotovení, nahrazení .STL , .OBJ , .AMF , .VRML a dalších 3D formátů za účelem snížení problémů s interoperabilitou.

A Soubor 3MF vždy obsahuje 3D model, který obsahuje popis jednoho nebo více 3D objektů. 3D model může také obsahovat informace o texturách pro každý 3D objekt a tiskový lístek, který obsahuje doporučené možnosti tisku. Soubor 3MF může také ukládat .JPG nebo .PNG náhledový obrázek, digitální podpisy, vlastnosti jádra a další metadata.

POZNÁMKA: Konsorcium 3MF bylo vytvořeno společností Microsoft v roce 2015 a bylo tvořeno společností Autodesk, HP, Microsoft, GE Global Research, Fit AG, Shapeways, SLM Solutions Group, Ultimaker, Stratasys, Siemens PLM Software a Dassault Systemes.

Programy, které otevírají 3MF soubory
Windows
Dassault Systemes SolidWorks
Microsoft Paint 3D
McNeel Rhino
Microsoft 3D Builder
Linux
PTC Creo
Ultimaker Cura
Macintosh
Dassault Systemes SolidWorks

O 3MF souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .3mf a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru 3D Manufacturing File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobré odpoledne. Právě jsem dočetl váš příspěvek o příponě souboru .3mf. Jelikož je používám poprvé, nechci to pokazit. Existuje spousta programů pro 3D modelování a každý z nich má jedinečné funkce. Ta, která je činí výjimečnými, spočívá v tom, že dokáží ukládat model komprimovaný pomocí komprese Zip. Protože uchovávají také informace o materiálech a vlastnostech, je skvělé mít zmenšenou velikost souboru. Netušil jsem, že 3D obrazové soubory mohou obsahovat také informace o tiskovém lístku nebo digitální podpisy. To je skvělý detail. Obrázek prezentovaný na webu je opravdu skvělý. Pomáhají k lepšímu pohledu a fungují. Díky za upřesnění programu, ten vyzkouším!