Xiaomi Mi 12 dorazí v prosinci s nejvýkonnějším čipem


Do představení Xiaomi Mi 12, čínského špičkového zařízení, které by mohl při svém debutu doprovodit Snapdragon 898 od Qualcommu, nezbývá mnoho času.

Někteří lidé, zejména ti, kteří se svými chytrými telefony provádějí hardwarově náročné operace, obviňují Snapdragon 888 od Qualcommu, špičkový čip pro rok 2021, z nedostatečné efektivity: je jistě výkonný, ale prý se zahřívá, a to hodně, zejména v létě, kdy v mnoha částech Itálie počasí nepřeje lidem ani technice.

Očekávání nadšenců se proto soustředí na nástupce, Snapdragon 898, který by měl být představen do konce roku, stejně jako se to stalo v roce 2020 se Snapdragonem 888, a do konce roku bude pravděpodobně oznámen i první smartphone využívající novou vlajkovou loď Qualcommu. Existuje velká šance, že se bude jednat o Xiaomi Mi 12. Naznačují to nejnovější zvěsti, které také stanovují možný termín představení: polovina prosince. Xiaomi Mi 12 by byl k dispozici až v lednu, jako tomu bylo v případě Mi 11, ale pro společnosti je důležitým signálem, že produkt s tradičně očekávaným čipem, jako je špičkový Qualcomm, oznámí dříve než ostatní.

Xiaomi Mi 12, první se Snapdragonem 898

Zvěst o prvním produktu s chystaným Snapdragonem pochází od známého čínského leakera Digital Chat Station, podle kterého půjde s největší pravděpodobností o Xiaomi určené k debutu v polovině prosince. Úniková informace sice neuvádí název Xiaomi Mi 12, ale číst mezi řádky je v tomto případě snadné.

V roce 2020 byl scénář vlastně stejný. Qualcomm oficiálně oznámil Snapdragon 888 a Peking 28. prosince představil Xiaomi Mi 11. Vzhledem k tomu, že před několika dny byl představen Xiaomi Mi Mix 4, nečekají na oficiální představení, pokud nedojde k nějakému překvapení, žádné další high-endové smartphony.

Je tedy snadné dojít k závěru, že pokud má Digital Chat Station pravdu, půjde o smartphone Xiaomi Mi 12, o kterém již dorazily některé informace.


Mi 12 s úsporným displejem a rychlým nabíjením

Jednou z nejdůležitějších novinek se zdá být displej, který zůstane OLED, ale bude typu LTPO, což je technologie, která při stejném výkonu panelu ušetří velké množství energie (a tím prodlouží výdrž baterie).

Očekává se také variabilní obnovovací frekvence až 120 Hz, která umožní uživateli snížit obnovovací frekvenci na 1 Hz, když obrazovka nepotřebuje obnovovat tak rychle, například u statických obrazovek, a přitom spotřebovávat velmi málo energie, a zvýšit ji na 120 Hz (nebo na střední frekvenci), když je potřeba maximální plynulost, například při otevření střílečky nebo rychlé hry.

Zbylé zvěsti se týkají nabíjení baterie. Někteří tvrdí, že bezdrátové nabíjení by mohlo mít výkon až 100 wattů, jiní však poukazují na to, že nové bezpečnostní předpisy v Číně nutí výrobce, aby nepřekračovali výkon 50 wattů. Xiaomi Mi 11 by tak mohl splnit limit a "kompenzovat" ho drátovým rychlonabíjením s výkonem 120 W.