Linkem dnes nefunguje, co zatím víme


Operátor pevného bezdrátového širokopásmového připojení je od 7. listopadu od 17 hodin mimo provoz ve velkých italských městech. Příčiny jsou zatím neznámé

První problémy byly hlášeny 7. listopadu kolem 17. hodiny a, ačkoli se střídají, trvají již několik hodin. Linkem nefunguje a stovky uživatelů nemohou volat (a samozřejmě ani přijímat hovory) nebo surfovat online. Služba pevného bezdrátového širokopásmového připojení nefunguje a my stále nemůžeme přesně pochopit proč.

Prohledáním oborových služeb jsme zjistili, že většina zpráv se týká služby bezdrátového připojení. Problémy se soustřeďují zejména ve velkých italských městech: zdá se, že většina problémů se týká uživatelů v Miláně, ale (téměř) stejný počet poruch byl zaznamenán také v Římě, Neapoli a Katánii. Linkem zkrátka nefunguje téměř všude u nás a uživatelé čekají, až technici rozpletou klubko a situaci co nejdříve vyřeší.

Proč Linkem nefunguje 7. listopadu, co víme

Jak již bylo zmíněno, příčiny, které vedly k výpadku Linkemu, zatím nejsou známy. Při kontrole mapy zpráv je však možné předpokládat podobné důvody jako u Iliady dolů. Večer 7. listopadu se totiž i tento francouzský mobilní operátor potýkal s řadou problémů, které jeho uživatelům znemožňovaly volání a příjem hovorů nebo surfování na internetu.

Dá se předpokládat, že i síť antén a opakovačů společnosti Linkem měla velké technické problémy, které vyřadily její služby na celém poloostrově. V tuto chvíli ještě není možné odhadnout, kdy se poruchy, kvůli kterým Linkem spadl, definitivně vrátí. Je možné, že již v nejbližších minutách se situace definitivně zlepší, ale bohužel nelze vyloučit, že bude třeba několika hodin, než se situace definitivně obnoví.