Samsung Galaxy S20 FE mění čipy a stává se ještě výkonnějším


Pryč je tolik kritizovaný domácí Exynos 990, přivítejte Qualcomm Snapdragon 865 i ve verzi 4G, ale ne ve všech zemích.

Změna čipů pro Samsung Galaxy S20 FE. Téměř rok po svém oficiálním uvedení na trh změnil nejlevnější smartphone řady S20 jeden z klíčových prvků uvnitř svého pouzdra a přešel z vlastní komponenty na externí prvek s vynikajícími schopnostmi, které výrobce již zná a uznává.

Jednalo se o jedno z nejoblíbenějších zařízení v řadě vlajkových lodí společnosti Samsung a téměř po roce se nyní opět dostává do popředí zájmu díky jediné, ale zásadní změně svých specifikací. Zprávu přinesl web WinFuture, který zdůraznil význam této změny ve struktuře telefonu S20 "Fan Edition". V očekávání příchodu nové edice na konci tohoto roku se u Galaxy S20 FE 4G otevírají dveře novému procesoru, který jej srovná s 5G verzí stejného modelu.

Samsung Galaxy S20 FE, co nahradí starý čip?

Podle WinFuture by 4G verze Galaxy S20 FE mohla přejít z procesoru Qualcomm Exynos 990 na Qualcomm Snapdragon 865, stejně jako 5G verze. To by byl krok vpřed pro tuto konkrétní variantu na téma S20, která je v současné době již uvedena s novým čipem a identifikačním kódem SM-G780G na webových stránkách společnosti Samsung určených pro skandinávský trh.

Jedná se každopádně o jedinou podstatnou změnu modelu korejského výrobce, protože všechny ostatní technické specifikace zůstávají beze změny oproti předchozímu vydání. Patří sem obrazovka, 6,5palcový FHD+ Amoled displej, kombinace 8 GB RAM a 256GB úložiště, zadní fotoaparát s trojitým 12Mpx modulem pro každý snímač a v neposlední řadě krytí IP68 (specifikace S20 FE zde).


Samsung, Exynos versus Snapdragon?

Rozhodnutí společnosti Samsung odložit vlastní procesor Exynos 990 ve prospěch Snapdragonu 865 však není úplným překvapením. Rozhodnutí Samsungu upustit od vlastního procesoru Exynos 990 ve prospěch Snapdragonu 865 však není zcela neočekávané, protože tento čip trpěl řadou zjevných nedostatků již při svém prvním uvedení na trh, například problémy s přehříváním, které mohly negativně ovlivnit výkon zařízení a efektivně snížit jeho schopnosti.

Záměna za SoC od Qualcommu by proto mohla znamenat tiché přiznání viny ze strany společnosti, která dosud nikdy výslovně nepřiznala nedostatky svého nejkontroverznějšího čipu.


Samsung Galaxy S20 FE, až se dostane na trh

Samsung v současné době nezveřejnil žádné informace o svých dalších krocích týkajících se případné náhrady zařízení s procesorem Exynos 990 na trhu, ani o tom, zda se toto rozhodnutí bude týkat pouze některých regionů, kde se zařízení v současné době prodává.

Jisté je, že společnost již pracuje na novém modelu Galaxy S21 FE, který bude nástupcem předchozího modelu a který by měl být, pokud nedojde k žádnému překvapení, představen v srpnu podle časového plánu společnosti Samsung (všechny nejnovější zprávy o tomto modelu najdete zde).