Roaming Zero, co se mění od 1. ledna 2018


Od 1. ledna 2018 vstoupily v platnost nové tarify pro nákup datového provozu v zahraničí: ze 7,7 na 6 eur za GB

Dne 15. června 2017 vstoupila v platnost nová pravidla pro Roaming Zero v Evropě. Díky snížení nákladů může každý uživatel prakticky využívat svůj předplacený telefon i v zahraničí. I když s určitými omezeními, aby se zabránilo zneužití.

Pravidla Roaming Like at Home stanoví, že uživatel může využívat neomezené množství minut a SMS (v závislosti na předplatném), ale to samé neplatí pro data internetového provozu. Existují zde určitá omezení: vzorec Roaming Zero říká, že můžete využít dvojnásobek gigabajtů, než kolik si můžete koupit za kredit telefonu nebo předplatné (bez DPH - každý gigabajt stojí 7,7 EUR). Do 31. prosince 2017 jste při útratě 15 eur měli k dispozici jen o málo více než tři gigabajty, ale od 1. ledna 2018 se díky snížení nákladů, které stanoví evropské nařízení, objem datového provozu pro uživatele zvýší

Nová pravidla pro roaming jako doma

V prvních šesti měsících uplatňování nulového roamingu stál každý gigabajt datového provozu zakoupený v zahraničí 7,7 eura. Od 1. ledna 2018 bude každý gigabajt stát 6 eur, což uživatelům umožní zvýšit objem datového provozu, který mohou využívat v zahraničí. Ze současných 3 gigabajtů bude možné získat až téměř 4 GB (v případě měsíčního předplatného 15 eur). Tato sazba bude platit po celý rok 2018, zatímco od 1. ledna 2019 se sníží na 4,5 eura. Nařízení Evropské unie totiž počítá s jeho neustálým snižováním, dokud 1. ledna 2022 nedosáhne 2,5 eura. Cílem je umožnit co nejlevnější volání a surfování po internetu i za hranicemi vlastní země. U volání a SMS se nic nemění: pokud předplatné zahrnuje neomezený počet minut, zůstávají neomezené i nadále.

.