Amazon modernizuje řadu Echo a zaměřuje se na design


Amazon uvádí na trh 4. generaci reproduktorů Echo a Echo Dot: řada chytrých reproduktorů modernizuje design i funkce

Amazon modernizuje celou řadu Echo a uvádí na trh 4. generaci chytrých reproduktorů, přičemž se zaměřuje především na nový design a rozšířené funkce. Příchod čipu AZ1 Neural Edge zlepšuje strojové učení chytrého reproduktoru a umožňuje větší integraci s asistentkou Alexa.

Rodina zařízení společnosti Amazon, vyrobená z recyklovaných materiálů a s úsporným režimem, zahrnuje modely Echo, Echo Dot, Echo Dot s hodinami, Echo Dot Kids Edition a Echo Show 10. Pro "klasické" chytré reproduktory s látkovým potahem je k dispozici nový kulový design s plochou základnou, kde LED dioda indikuje zapnutí a provoz. Echo Show 10 vás naopak díky inteligentnímu pohybu sleduje po celém domě, takže vám neunikne ani okamžik ze sledovaného videa nebo videohovoru. Kromě Echo představila společnost Amazon 24. září také novou herní službu Luna, která je výzvou pro Stadia od společnosti Google.

Echo a Echo Dot, všechny funkce

Nové Echo a Echo Dot mají kulovitý design s plochou základnou, jsou potaženy látkou v barvě šasi a mají LED kroužek, který umožňuje zkontrolovat, zda jsou zapnuté a správně fungují. Nové basové a výškové reproduktory reproduktoru Echo zajišťují čistý a dynamický stereofonní zvuk Dolby. Navíc jsou optimalizovány tak, aby odpovídaly akustice místnosti, ve které se nacházíte, a minimalizují vliv hluku z okolí, takže si můžete hudbu vychutnat vždy a co nejlépe.

Využití první generace procesorů AZ1 Neural Edge od společnosti Amazon, které jsou založeny na strojovém učení pro lepší "učení" zařízení Echo, které se učí návykům uživatele a trénuje se, aby zlepšilo všechny interakce mezi uživatelem a integrovanou asistentkou Alexa.


Echo Dot s hodinkami a Echo Dot Kids Edition, rozdíly

Echo Dot je k dispozici také ve verzích s hodinkami a Kids Edition. Echo Dot s hodinami nabízí jednoduchý LED displej, který umožňuje ovládat čas, teplotu, časovač a budíky, a také funkci tap-to-snooze, která je k dispozici také pro Echo a Echo Dot.

Dětská verze se nazývá Echo Dot Kids Edition, která se dodává v různých krytech a nabízí roztomilé barvy s potiskem pandy nebo tygra. Chytrý reproduktor pro děti umožňuje nastavit budíky se zvuky zvířat, připomíná batolatům, aby si udělaly domácí úkoly, a pomáhá rodičům s monitorováním. Echo Dots Kids Edition se dodává s ročním předplatným Amazon Kids+, které rodinám nabízí tisíce hodin knih Audible pro děti, interaktivních her a rozvíjení vzdělávacích dovedností.

Na rozdíl od běžného modelu Echo nejsou Dots vybaveny čipem AZ1 a mají méně pokročilé nastavení zvuku bez rozpoznávání akustiky místnosti.


Echo Show 10 a chytrý pohyb

Řada zařízení Echo zahrnuje také nové Echo Show 10, které je vybaveno 10palcovým HD displejem, který se při interakci s Alexou otáčí spolu s uživatelem. Bezkartáčový motor je tichý a následuje nás kdekoli v místnosti, aby nám zajistil vždy nejlepší výhled na přehrávané video nebo nejlepší záběr během videohovorů.

Echo, Echo Dot a Echo Show 10, ceny

Všechna zařízení představila společnost Amazon 24. září a jsou již v prodeji v internetovém obchodě. Cena reproduktoru Echo se pohybuje kolem 100 eur, zatímco Echo Dot je v prodeji za 50 eur. Další dvě verze Echo Dot s hodinami a Echo Dot Kids Edition jsou v prodeji za přibližně 60 eur. Cena Echo Show 10 je 250 eur.