Vlajkové modely IPhone 13 budou vybaveny novým displejem Samsung


Nové zvěsti o chystaném iPhonu 13 a jeho displeji: Apple údajně jedná se společností Samsung o dodávkách displejů s inovativními funkcemi.

Chystané vlajkové modely iPhone 13 budou vybaveny displejem Samsung. Poté, co se loni objevily zvěsti o 120Hz obnovovací frekvenci displejů řady 12, se Apple údajně s tímto problémem konečně vyrovnal a rozhodl se pro panely OLED LTPO od jihokorejské společnosti.

Zvažte nákup modelu iPhonu na splátky zde:

Cuppertinův průlom potvrdil korejský web The Elec, který podobně jako Samsung přinesl tuto zprávu na internetu a poskytl také zajímavé podrobnosti o podmínkách dohody týkající se obrazovek, které budou použity v příští generaci telefonů Apple, jež má být uvedena - jako obvykle - v posledním čtvrtletí tohoto roku. Pokud by se zpráva internetového magazínu potvrdila, znamenalo by to pro chytré telefony kalifornské společnosti výrazné vylepšení jedné z funkcí, ve které jsou stále o krok pozadu za svými přímými konkurenty na trhu, především Samsungem.

iPhone 13, jak budou vypadat nové displeje

S obnovovací frekvencí 120 Hz se nové panely použité společností Apple přímo vyrovnají těm, které najdete v nejlepších vlajkových smartphonech, které jsou již na trhu k dispozici. Díky technologii LTPO (Low-Temperature Polycrystalline Oxide) tyto panely překonají problém se spotřebou baterií, který dosud zdržoval nástup tohoto typu OLED u předchozích modelů. Jak je známo, chytré telefony Apple mají často nepříliš velkou baterii, která však vyžaduje velkou softwarovou optimalizaci pro zvýšení výdrže baterie. Pokud však obrazovka spotřebovává příliš mnoho energie, nedá se s tím nic moc dělat, a proto Apple uvažuje o technologii LTPO.

Tyto konkrétní obrazovky by totiž dokázaly spotřebovávat méně energie než běžné panely OLED díky schopnosti měnit obnovovací frekvenci během používání smartphonu. Bez jakéhokoli zásahu uživatele totiž může nastavení přejít ze 120 Hz při používání zařízení k navigaci v rozhraní uživatelského rozhraní na 1 Hz v klidovém stavu, a to vše automaticky a energeticky úsporně.


iPhone 13, podmínky dohody

Podle zprávy The Elec již byla podepsána dohoda mezi společnostmi Apple a Samsung, přičemž jihokorejská společnost garantuje dodávku 30 000 LTPO OLED displejů měsíčně. Samsung pak vyrobí 70 000 substrátů se stejnými vlastnostmi.

Jak jsme již informovali, displeje se 120Hz obnovovací frekvencí budou použity výhradně v iPhonech 13 Pro a iPhonech 13 Max, tedy v nejvyspělejších - a nejdražších - variantách této řady. Zatímco základní model iPhone 13 a menší iPhone 13 Mini (za předpokladu, že Apple vůbec plánuje výrobu iPhonu 13 Mini, vzhledem k neúspěchu iPhonu 12 Mini) budou opět vybaveny tradičními obrazovkami s obnovovací frekvencí 60 Hz.