PS5, specifikace konzole odhaleny


Podle nejnovějších zpráv by PS5 mohla debutovat s výkonným procesorem a superrychlým SSD. Ačkoli to společnost Sony nepotvrdila ani nevyvrátila, měli bychom již znát kompletní specifikace konzole Playstation 5. V posledních několika měsících se četné fámy a indiskrece pokoušely odhalit vlastnosti nové konzole japonského giganta. Víme, jaký bude použit procesor a grafický procesor, víme o superrychlém pevném disku SSD a o příchodu nového ovladače DualShock s hmatovými funkcemi a senzory pro sledování srdečního tepu a potu hráče, které umocní herní zážitek. Víme víceméně všechno, ale na jedné straně mlčení Sony a neustálá odhalení jen přispívají ke zmatku. Na druhou stranu chybí některé dílky skládačky: některé vlastnosti jsou stále přísně utajovány, například design konzole.

PS5: zpoždění

Mnoho lidí předpokládá, že Sony má s výrobou PS5 zpoždění, a proto zatím nebylo nic oficiálně odhaleno. Na jedné straně extrémní potíže se sháněním některých komponent, jako jsou čipové sady a nejnovější generace SSD, potvrzené samotnou společností Sony, a na straně druhé šíření koronaviru. Jako by to nestačilo, kromě těchto událostí musíme vzít v úvahu i zrušení řady důležitých setkání společností Sony, včetně neúčasti na veletrhu PAX East 2020 a dalším ročníku Game Developers Conference, rovněž kvůli koronaviru. V tuto chvíli není jasné, kdy se společnosti Sony podaří uspořádat slavnostní představení PS5.


Finální specifikace PlayStation 5 podle únikáře

Poslední únik, přísně anonymní, hovořil o oznámení plánovaném na 3. března, což je datum, které již zjevně vypršelo, a o oznámení doprovázeném dalším seznamem, který by konečně odhalil všechny nejdůležitější funkce nové PS5. Jako vždy je samozřejmě třeba brát tyto informace s náležitou rezervou. Se la data prospettata si è rivelata fasulla potrebbero esserlo anche le specifiche tecniche svelate da questo non ben identificato leaker. Vale comunque la pena dare un’occhiata:

  • GPU RDNA 2 da 13.3TF personalizzata @ 1,7 GHZ con 60 unità di calcolo.
  • CPU AMD Zen2 8 core @ 3.4 GHZ (Sony sta lavorando per aumentarla a 3,7 GHz).
  • Memoria RAM da 16 GB GDDR6 + 4 GB DDR4.
  • Hard disk [email protected]/S @ 1TB.
  • Core audio RT e 3D dedicati.
  • Larghezza di banda di 565 GB.
  • Piena compatibilità digitale con tutte le consolle PlayStation.
  • Dual Shock 5 potenziato con trigger tattili, monitor del battito cardiaco e microfono incorporato.
  • Assistente AI PlayStation che ti consente di cambiare gioco e altre funzioni utilizzando i comandi vocali.

Cena PS5

Nakonec leaker  také prohlásil, jaká bude prodejní cena PS5, tedy 499 dolarů, což potvrzuje to, co již nějakou dobu víme v souvislosti s možným datem vydání, tedy v blízkosti vánočních svátků 2020. Cena, která však nezohledňuje nejnovější vývoj na světovém trhu. Více informací se dozvíme v následujících týdnech

.