OnePlus 5, všechny specifikace odhaleny: jak bude vypadat


OnePlus 5 dorazí koncem června se špičkovými specifikacemi: Snapdragon 835, 8 GB RAM a QuadHD displej

Něco málo přes měsíc po oficiálním představení už není OnePlus 5 žádným tajemstvím. A ani jeho technické specifikace. Čínská společnost prostřednictvím svých sociálních profilů potvrdila, že OnePlus 5 dorazí do konce léta (pravděpodobně do června) a že jako obvykle bude plný překvapení.

Překvapení, která se nyní objevila prostřednictvím desítek a desítek zvěstí, jež se objevily na internetu. Od designu až po specifikace nezná OnePlus 5 žádná další tajemství. Nejnovější zvěsti se objevily na americkém webu Slashleaks, který je vždy dobře informován o chystaných smartphonech. Nejnovější zvěsti se objevily na americkém webu Slashleaks, který je vždy dobře informován o chystaných smartphonech, a do značné míry potvrzují zprávy, které se objevily v předchozích dnech: nový čínský smartphone bude mít špičkovou výbavu, která OnePlus 5 zařadí do stejné kategorie jako LG G6 a Samsung Galaxy S8. Ovšem s jedním rozdílem: OnePlus 5 bude stát minimálně o 200 eur méně.

Technické specifikace OnePlus 5

Indiskrétní informace s technickými parametry čínského smartphonu byly zveřejněny na serveru Slashleaks a do značné míry potvrzují to, co jsme již viděli v předchozích dnech, i když se objevují některé nové funkce. Co se týče hardwaru, nic nového: čipset Snapdragon 835, podporovaný 8 GB RAM a 64GB interní pamětí s možností rozšíření až na 128 GB. Tato poslední funkce se zdá být spíše nepravděpodobná, protože u OnePlus 3 nebylo možné vložit další microSD. Očekává se, že displej bude mít úhlopříčku 5,5 palce a rozlišení QuadHD. V tomto ohledu OnePlus pravděpodobně použije řešení velmi podobné tomu, které jsme viděli u LG G6, s velmi tenkými rámečky smartphonu.

Oddělení fotoaparátu by také mohlo přinést nějaké překvapení. Podle zvěstí plánuje společnost OnePlus vybavit nový špičkový smartphone vertikálním duálním fotoaparátem, ale podle Slashleaks tomu tak nebude. OnePlus 5 bude vybaven jedním zadním fotoaparátem s rozlišením 23 megapixelů, zatímco přední fotoaparát bude 16megapixelový se speciálními funkcemi pro selfie.

Baterie bude mít kapacitu 4000 mAh, což je oproti baterii s kapacitou 3000 mAh v modelu OnePlus 3 určitý pokrok.


Cena a datum vydání

Objevily se také nové informace o ceně OnePlus 5: očekává se, že zařízení bude stát přibližně 449 eur. Pokud by se cena potvrdila, potvrdila by se tím politika společnosti OnePlus nabízet špičkové smartphony za nižší ceny než konkurence. Prezentace a vydání by se měly uskutečnit do konce června, stejně jako v loňském roce.