Průvodce pro začátečníky k škubání streamování pomocí OBS Studio

OBS Studio je populární program pro streamování videa, který nabízí širokou škálu funkcí. Mnoho z těchto funkcí se nenachází v základních aplikacích Twitch pro herní konzole jako Xbox One a PlayStation 4. Zahrnují podporu upozornění, vytvoření „Již brzy“ nebo nárazových nárazníků, různé zdroje zvuku a videa a rozložení grafiky. Pokud jste sledovali stream Twitch s barevným designem nebo častými oznámeními nových následovníků, pravděpodobně jste sledovali ten, který byl streamován prostřednictvím OBS Studio.

V této příručce se budeme zabývat tím, jak začít s OBS Studio, jak nastavit stream se zdrojovými vrstvami a jak spustit váš první stream Twitch.


Jak nainstalovat OBS Studio

OBS Studio je k dispozici pro Windows PC, Mac a Linux a lze si jej zdarma stáhnout z oficiálních webových stránek.

 1. Navštivte web OBS Studio a vyberte Ke stažení.

 2. Vyberte možnost stažení, která odpovídá vašemu operačnímu systému: Windows, Mac, or Linux.

  OBS Studio je desktopová aplikace a není k dispozici pro zařízení iOS nebo Android.

 3. Váš počítač vás vyzve k uložení instalačního souboru nebo k jeho okamžitému spuštění. Vybrat Běh pokud jste na PC nebo otevřete soubor ke stažení na Macu a postupujte podle pokynů k instalaci.

 4. Po instalaci aplikace OBS Studio ji bude možné zjistit v seznamu nainstalovaných programů. Zkratky lze také přidat na plochu. Až budete připraveni, otevřete OBS Studio.

 5. Po otevření vyberte Změna hesla z horního panelu nabídek a vyberte Nový. Zadejte název svého profilu. Toto jméno nebude sdíleno s nikým jiným. Je to jednoduše název nastavení streamování, které se chystáte vytvořit.

Jak připojit váš účet Twitch a nastavit OBS Studio

Chcete-li vysílat do sítě Twitch pod svým uživatelským jménem Twitch, budete muset propojit OBS Studio s vaším účtem Twitch.

 1. Přejděte na oficiální web Twitch. Z rozevírací nabídky v pravém horním rohu vyberte Můj stajl. Na další stránce vyberte Nastavení z nabídky vlevo.

 2. Vybrat Klíč streamu.

 3. Vyberte fialovou Zobrazit klíč tlačítko.

 4. Potvrďte varovnou zprávu a poté zkopírujte klíč streamu (dlouhý řádek náhodných písmen a čísel) do schránky tak, že jej zvýrazníte myší, kliknete pravým tlačítkem na zvýrazněný text a poté vyberete Zkopírujte.

 5. V OBS Studio otevřete Nastavení buď od Soubor v horním menu nebo Nastavení v pravém dolním rohu obrazovky.

 6. Z nabídky na levé straně Nastavení zaškrtněte políčko Streamování.

 7. V rozbalovací nabídce vedle Servisvyberte Škubnutí.

 8. Pro Server, vyberte geograficky blízké místo, kde jste nyní. Čím blíže jste k zvolenému umístění, tím kvalitnější bude váš stream.

 9. v Klíč streamu do pole vložte klíč streamu Twitch buď stisknutím Ctrl a V na klávesnici nebo kliknutím pravým tlačítkem myši a výběrem Pasta.


Principy mediálních zdrojů v OBS Studio

Všechno, co vidíte ve svém pracovním prostoru OBS Studio, je to, co vaši diváci uvidí, když začnete streamovat. Při vytváření nového profilu by měla být úplně černá. Obsah lze přidávat z různých zdrojů, aby byl stream poutavější.

Příkladem mediálních zdrojů, které můžete přidat do OBS Studio, může být vaše herní konzole (například můžete streamovat z Xbox One nebo Nintendo Switch), otevřený program nebo hra v počítači, webová kamera, mikrofon, přehrávač médií ( pro hudbu na pozadí) nebo obrazové soubory (pro vizuální).

Každý zdroj je přidán do vašeho rozvržení OBS Studio jako jeho vlastní samostatná vrstva. Důvodem je, že zdroje médií lze umístit nad nebo pod ostatní, aby se zobrazil nebo skryl konkrétní obsah. Například webová kamera je obvykle umístěna na obrázek na pozadí, takže divák může webovou kameru vidět.

U zdrojů lze jejich pořadí vrstev změnit pomocí Zdroje ve spodní části obrazovky. Chcete-li zdroj posunout o vrstvu výše, klikněte a přetáhněte jej výše v seznamu. Chcete-li jej skrýt za jiné zdroje, přetáhněte jej dolů. Výběr ikony oka vedle jejího názvu způsobí, že bude zcela neviditelná.


Jak vytvořit základní rozložení Twitch Stream v OBS Studio

Existuje mnoho typů médií a pluginů, které lze přidat do rozložení Twitch a téměř nekonečné množství způsobů, jak je zobrazit. Zde je základní úvod ke čtyřem nejoblíbenějším položkám, které lze přidat do rozvržení.

Pokud hledáte vytvořit vizuálně komplikovanější rozložení nebo překrytí, lze pomocí Photoshopu s OBS vytvořit přizpůsobenější rozložení Twitch.

Přidejte obrázek nebo grafiku na pozadí

 1. V OBS Studio přejděte na Nastavení > Video a změnit oba Základna a Výstup rozlišení na 1920 x 1080. Vyberte Dobře. Tím se změní velikost vašeho pracovního prostoru na správný poměr stran pro vysílání.

 2. Pravým tlačítkem klikněte na svůj černý pracovní prostor a vyberte přidat a pak Obraz.

 3. Pojmenujte vrstvu obrázku něčím popisným, například „pozadí“. Vybrat Dobře.

 4. Vybrat Procházet tlačítko a vyhledejte v počítači obrázek, který chcete použít jako pozadí. Vybrat Dobře.

 5. Váš obrázek na pozadí by se nyní měl objevit v OBS Studio. Pokud váš obrázek nemá velikost 1920 x 1080 pixelů, můžete jej změnit velikost a přesunout jej myší.

 6. Nezapomeňte dávat pozor na Zdroje ve spodní části obrazovky a ujistěte se, že vrstva obrázku na pozadí je vždy ve spodní části seznamu. Vzhledem ke své velikosti pokryje všechna ostatní média umístěná pod ním.

Opakováním kroku 2 dále můžete do svého rozvržení přidat další obrázky (jakékoli velikosti).

Přidání záběrů ze hry do vašeho streamu

Chcete-li streamovat videohry z konzoly, budete potřebovat záznamovou kartu připojenou k vybrané konzole. Elgato HD60 je populární snímací karta s novými a zkušenými streamery kvůli své ceně, jednoduchosti a vysoce kvalitnímu obrazu a zvuku.

 1. Odpojte kabel HDMI konzoly od televizoru a připojte jej ke snímací kartě. Připojte kabel USB sběrné karty k počítači.

 2. Zapněte konzolu.

 3. Pravým tlačítkem klikněte na svůj pracovní prostor OBS Studio a vyberte přidat > Zařízení pro nahrávání videa.

 4. Pojmenujte novou vrstvu popisně, například „zachycení hry“ nebo „videohra“.

 5. V rozevírací nabídce vyberte název své snímací karty nebo zařízení a poté vyberte Dobře.

 6. V OBS Studio by se mělo objevit okno zobrazující živé záběry z vaší konzoly. Změňte jeho velikost myší a ujistěte se, že je umístěn nad vrstvou pozadí v souboru Zdroje okno.

Jak přidat webovou kameru do OBS Studio

Proces přidání webové kamery do OBS Studio se provádí stejným způsobem jako přidání záběrů z hraní. Zkontrolujte, zda je webová kamera zapnutá, a vyberte ji ze stejné rozbalovací nabídky v Zařízení pro nahrávání videa. Nezapomeňte ji pojmenovat jako „webová kamera“ a ujistěte se, že je umístěna nad vaším pozadím.

Pokud má váš počítač zabudovanou webovou kameru, OBS Studio ji automaticky detekuje.

Slovo o výstrahách Twitch (nebo oznámeních)

Výstrahy jsou speciální oznámení, která se objevují během streamů Twitch k oslavě zvláštních událostí, jako je nový následovník nebo předplatitel nebo dar. Fungují jinak než přidávání místních médií, protože výstrahy jsou napájeny službami třetích stran, jako jsou StreamLabs, a musí být propojeny jako adresa URL nebo adresa webu.

Zde je postup, jak přidat oznámení StreamLabs do rozložení streamu v OBS Studio. Tato metoda je obdobná pro jiné výstražné služby.

 1. Přejděte na oficiální web StreamLabs a přihlaste se ke svému účtu.

 2. Rozbalte Widgety nabídce na levé straně obrazovky a vyberte Alertbox.

 3. Zaškrtněte políčko Kliknutím zobrazíte URL widgetu a zkopírujte odhalenou webovou adresu do schránky.

 4. V OBS Studio klikněte pravým tlačítkem na vaše rozložení a vyberte přidat, Poté vyberte Zdroj prohlížeče.

 5. Pojmenujte svůj nový zdroj něčím jedinečným, například „Upozornění“. Vybrat Dobře.

 6. Otevře se nové pole. V poli URL nahraďte výchozí adresu zkopírovanou adresou URL ze StreamLabs. Vybrat Dobře.

 7. Ujistěte se, že tato vrstva je v horní části seznamu v Zdroje políčko, aby se všechna vaše upozornění zobrazovala nad všemi ostatními zdroji médií.

Pokud jste to ještě neudělali, vraťte se do StreamLabs ve webovém prohlížeči a přizpůsobte si všechna upozornění. Vaše nastavení výstrah v OBS Studio se nemusí aktualizovat, pokud dojde ke změnám v StreamLabs.

Jak spustit twitch stream v OBS Studio

Nyní, když se zabýváme základními nastaveními, jste připraveni streamovat na Twitch s vaším novým rozložením založeným na OBS Studio. Jednoduše vyberte Spusťte streamování tlačítko v pravém dolním rohu OBS Studio, počkejte na připojení k serverům Twitch a jste naživu.

Během prvního streamu Twitch mohou být úrovně zvuku z různých zdrojů příliš hlasité nebo příliš tiché. Můžete požádat diváky o zpětnou vazbu a upravit úrovně pro každý zdroj pomocí mixér nastavení ve středním dolním rohu OBS Studio.