Online správa reputace

Online správa reputace je proces rozvoje osobní nebo profesionální internetové platformy a její kurátorství pro pozitivní růst a zvýšení důvěry. Online pověst je obecné veřejné mínění nebo znalost přítomnosti jednotlivce nebo společnosti na internetu (která se v médiích nasyceném světě rozšiřuje na obecnou přítomnost a pověst). Budování firmy zabere nějaký čas, natož přítomnost firmy na internetu. Rozvíjet pověst znamená dodávat dobré produkty a služby, zvládat dobré i špatné aspekty interakce se zákazníkem a umět efektivně využívat internet a obchodovat na trhu.


Online správa reputace pro jednotlivce

Online správa reputace se obvykle týká společností, zejména recenzí a interakcí na sociálních médiích, ale je relevantní i pro jednotlivce. Zaměstnavatelé před přijetím někdy zkontrolují platformy sociálních médií. Přátelé, rodina a následovníci mohou snadno počítat stovky lidí, kteří mohou denně vidět vaše online volby a interakce. Zejména celebrity mohou považovat správu reputace za důležitou součást své kariéry.

Existuje několik způsobů, jak spravovat svou individuální online reputaci:

Buďte profesionální. I když jste docela mladí, může vaše volba na internetu ovlivnit trajektorii vašeho přijetí na vysokou školu nebo stipendia (je-li student) nebo vaší kariéry (je-li zaměstnanec). Většina studijních cest a mnoho pracovních míst vyžaduje spoustu práce na internetu, ať už jde o spolupráci na sociálních médiích, správu vztahů se zákazníky nebo vzdálenou správu týmů. Připravte se na úspěch tím, že si zvyknete mluvit s respektem a profesionálně.

Buď opatrný. Ostražitost není špatná věc při používání sociálních médií. Zejména Facebook v minulosti porušoval soukromí a pečlivé sledování vašeho nastavení soukromí vám může pomoci omezit, kdo může vidět váš profil a komunikovat s vámi (a tak spravovat vaši pověst tím, že zužuje váš počet blízkých kontaktů na lidi, ke kterým máte skutečně spojení s).

Buďte ohleduplní. Sociální média se propojují s ostatními. Vytvářejí vaše příspěvky spojení nebo je porušují? Lidé nesprávně používají sociální média jako skládku svých názorů, ale není to tak: jde o vytváření sítí. Správa online pověsti znamená vymýšlet smysluplná spojení.

Online správa reputace pro firmy

Pro společnost je mnohem složitější spravovat online reputaci. Zejména velké společnosti mají celé týmy zaměřené na vztahy se zákazníky a správu sociálních médií, což je jen pár částí správy reputace. Internet šíří informace tak rychle a data jsou tak snadno dostupná, že pověst může být změněna během několika minut. I když je nemožné zcela ovládat, jak lidé vidí vaše podnikání, existuje několik způsobů, jak spravovat online reputaci vašeho podnikání.

Najměte si profesionální online konzultanty reputace. Ve skutečnosti existuje odvětví reputačních manažerů, kteří úzce spolupracují s klienty, aby jim radili a pomáhali jim při budování jejich online přítomnosti. Buďte však opatrní, jaké lidi si vyberete. Chcete profesionální manažery reputace, kteří vám zamyšleně pomohou vyčistit váš online image a zacházet s negativními médii, nejen tajně mazat všechny negativní údaje nebo generovat falešné recenze. To vám z dlouhodobého hlediska nepomůže rozvíjet konzistentní image značky nebo reputaci.

Odpovězte na negativní recenze užitečným způsobem. Je náročné být kritizován, ale střelba naštvanou odpovědí na zákazníka je nejen odvrátí - ale také to poškodí vaši pověst u všech ostatních klientů, kteří odpověď vidí. A být nápomocný znamená poskytnout jim způsob, jak o problému dále diskutovat a případně obdržet nějakou odměnu nebo vysvětlení. Některé společnosti reagovaly na rozzlobené zákazníky skvěle.

Zaujměte cílený a navržený přístup k sociálním médiím. Společnost s včasnými a spolehlivými místy si postupem času vybuduje pověst záměrnosti a povědomí. S naplánovanými příspěvky buďte velmi opatrní a píšte obsah, který je užitečný a konkrétní. Reagujte na zákazníky, kteří komentují, kladou otázky nebo dokonce zpochybňují váš obsah.

Podívejte se na nástroje pro správu reputace. Existuje řada online nástrojů, které sledují pověst a upozorňují vás, abyste mohli reagovat dříve, než se problém stane krizí.