Prime Video na chytrých televizorech LG je nyní lepší než kdykoli předtím


Režim filmového tvůrce se automaticky aktivuje pokaždé, když divák sleduje obsah na streamovací platformě Amazon

Ti, kdo rádi sledují streamované filmy, si často vybírají chytrý televizor LG: není levný, ale obvykle zaručuje vynikající kvalitu sledování. Mezi technologie, které tuto kvalitu umožňují, patří takzvaný "Filmmaker mode", což ve volném překladu znamená "režisérský režim".

Tento režim mění některé parametry televizoru tak, aby přehrávané video bylo kvalitnější z hlediska barev, kontrastů a jasu. Jde o jakousi automatickou optimalizaci: uživatel ji aktivuje a nemusí měnit jednotlivé parametry, protože televizor to udělá sám. U televizorů LG se tento režim objevil v roce 2020 a téměř všechny nejnovější modely jsou jím již vybaveny (a v budoucnu jich bude přibývat).

Co je režim Filmmaker

Režim Filmmaker není exkluzivní pro chytré televizory LG: vytvořila jej UHD Alliance, sdružení předních světových výrobců spotřební elektroniky, filmových a televizních studií, distributorů obsahu a technologických společností všeho druhu.

Režim filmaře pracuje pouze s obsahem 4K a jeho cílem je přizpůsobit parametry televizoru tak, aby se reprodukovaný obraz co nejvíce blížil původní představě režiséra. Režim Filmmaker mimo jiné automaticky deaktivuje všechna nastavení zpracování obrazu, která, jak vysvětluje společnost LG, "mohou způsobit, že filmy vypadají nepřirozeně". Je však jasné, že tyto "speciální efekty" přidané televizory poněkud zlepšují vizuální kvalitu, takže pokud váš televizor nemá příliš kvalitní obrazovku, aktivace režimu filmaře bude mít za následek horší výsledek.


Které televizory LG aktivují režim filmaře

Je však zřejmé, že společnost LG si je dostatečně jistá kvalitou svých panelů 4K, aby tento režim automaticky aktivovala pro jakýkoli obsah Prime Video.

V důsledku toho všechny televizory LG SMart s touto možností samy přistoupí k jeho aktivaci. Ti, kdo vlastní televizor LG po roce 2020, tak od nynějška téměř jistě uvidí "pohled z režisérovy perspektivy" pokaždé, když budou sledovat film na Prime Video.