Měli byste se dokonce obtěžovat s výměnou baterie iPhone nebo iPod?

Dobře pečovaný iPhone nebo iPod může vydržet mnoho let, ale má tu dlouhou stránku, která má nevýhodu: nakonec budete muset zvážit výměnu baterie.

Pravidelně používané mobilní zařízení může začít vykazovat sníženou výdrž baterie po 18–24 měsících (některé samozřejmě vydrží déle. Podrobný pohled na toto téma najdete v článku Jak dlouho vydrží baterie pro iPhone a iPod?). Pokud máte svůj iPhone nebo iPod dva a více let, pravděpodobně jste si všimli, že baterie vydrží méně šťávy a že je třeba ji častěji dobíjet.

kredit obrázku: yasinguneysu / E + / Getty Images

Samozřejmě nemusíte vyměňovat baterii, jakmile se tyto příznaky začnou objevovat. A pokud jste stále spokojeni se vším ostatním, co se týká vašeho iPhonu nebo iPodu, raději stačí vyměnit baterii než koupit úplně nové zařízení.

Problém je v tom, že baterie na těchto zařízeních není (snadno) vyměnitelná uživateli, protože pouzdra nemají žádné dveře ani šrouby. Jaké jsou tedy možnosti výměny baterie pro iPhone nebo iPod?

Máte iPad, jehož baterii bude možná nutné vyměnit? Podrobně o tom diskutujeme ve 4 možnostech výměny vybité baterie iPadu.


Možnosti výměny baterie pro iPhone a iPod

Apple: Společnost Apple nabízí program výměny baterií pro zařízení v záruce i mimo záruku prostřednictvím svých maloobchodních prodejen a webových stránek. Existují určité podmínky, ale mnoho starších modelů by mělo splňovat podmínky. Pokud máte poblíž Apple Store, zastavte se a prodiskutujte své možnosti. Jinak jsou na webu společnosti Apple dobré informace o opravách iPhone i iPod.

Autorizovaní poskytovatelé služeb Apple: Apple není jediná společnost, která může poskytovat opravy. K dispozici je také síť autorizovaných poskytovatelů služeb, jejichž zaměstnanci byli vyškoleni a certifikováni společností Apple. Když v těchto obchodech získáte opravu, můžete si být jisti, že dostáváte dobrou a dobře informovanou pomoc a že vaše záruka bude chráněna (pokud je vaše zařízení stále v záruce). Vyhledejte autorizovaného poskytovatele služeb ve vašem okolí na webu Apple.

Opravny: Mnoho webů a prodejních stánků nabízí služby výměny baterií pro iPhone a iPod, často s nižšími cenami než Apple. Dejte si na tyto možnosti pozor. Pokud nemají oprávnění od společnosti Apple, jejich zaměstnanci nemusí být odborníky a mohli by náhodou poškodit vaše zařízení.

Udělej si sám: Pokud jste po ruce, můžete baterii svého zařízení vyměnit sami (i když to jistě zruší platnost záruky a znamená, že vám Apple v případě problémů nepomůže). To je trochu složitější, ale váš oblíbený vyhledávač vám může poskytnout společnosti, které prodávají potřebné nástroje a baterie. Než začnete zálohovat všechna svá data a vědět, co děláte, nezapomeňte synchronizovat svůj iPhone nebo iPod. Jinak byste mohli skončit s mrtvým zařízením.

Ceny za výměnu baterie pro iPhone a iPod

U iPhonu bude Apple baterii opravovat u modelů starých až po iPhone 3GS až po nejnovější. Společnost účtuje za službu baterie iPhone 49–69 USD, v závislosti na modelu.

U iPodu se ceny pohybují od 39 $ za iPod Shuffle do 79 $ za iPod touch do 149 $ za iPod Classic. U iPodů Apple opravuje baterii pouze u novějších modelů. Pokud máte iPod starý několik generací, možná budete muset najít další možnosti opravy. Ověřte u společnosti Apple, zda je váš model krytý.

Nejaktuálnější ceny a podmínky najdete na stránkách společnosti Apple, kde jsou uvedeny ceny za opravy iPhone a ceny za opravy iPod.


Oplatí se výměna baterie pro iPhone nebo iPod?

Výměna vybité nebo vybité baterie ve vašem iPhonu nebo iPodu se může zdát jako dobrý nápad, ale nemusí to stát za to. Záleží na tom, jak staré je zařízení. Doporučujeme přemýšlet o problému takto:

  • Pokud je vaše zařízení stále v záruce, ano, určitě vyměňte baterii. Se zárukou by oprava měla být bezplatná nebo nízká.
  • Pokud je v poslední době mimo záruku a stále funguje dobře pro vaše potřeby, pravděpodobně má smysl vyměnit baterii.
  • Pokud je po záruce a pár generací pozadu nebo několik let, pravděpodobně nemá smysl vyměňovat baterii.

V posledním případě musíte zvážit náklady na výměnu baterie s náklady na nové zařízení. Například pokud máte iPod touch 5. generace, který potřebuje novou baterii, bude vás stát 79 $. Nákup zcela nového iPodu touch však začíná na pouhých 199 USD, což je o něco více než 100 USD více. Za tuto cenu získáte veškerý nejnovější hardware a software. Proč ne utratit trochu víc a nezískáte mnohem lepší zařízení?


Jak si vyrobit baterii pro iPhone nebo iPod vydrží déle

Dobrou péčí o baterii se můžete vyhnout nutnosti výměny baterie co nejdéle. Apple navrhuje provést následující kroky, aby baterie měla co nejdelší životnost:

  • Uchovávejte zařízení na chladném místě: iPhony a iPody fungují nejlépe, když jsou používány při okolní teplotě mezi 32 a 95 stupni Fahrenheita (0-35 ° C). Provoz zařízení mimo tyto teploty může trvale poškodit baterii. Zejména nechcete nabíjet zařízení, pokud je okolní teplota vyšší než 95 stupňů, protože to může také poškodit baterii.
  • Před nabíjením odstraňte pouzdra: Některá ochranná pouzdra mohou způsobit, že se vaše zařízení během nabíjení příliš zahřeje. Sundání pouzdra jim může pomoci zůstat v chladu a zároveň získávat energii.
  • Před dlouhodobým uskladněním baterii nabijte: Pokud svůj iPhone nebo iPod delší dobu nepoužíváte, nabijte baterii na 50% a poté ji vypněte. Pokud jej skladujete po velmi dlouhou dobu, každých 50 měsíců jej nabijte na 6%.

Jedná se o tipy, jak zajistit, aby vaše baterie měla delší životnost, ale to není to samé jako větší využití z jediného nabití. Pokud o tom hledáte informace, máme 30 tipů na prodloužení životnosti baterie iPhone.