Jak aktivovat konzolu pro ladění iPhone nebo webový inspektor

Před iOS 6 měl webový prohlížeč Safari pro iPhone vestavěnou konzolu pro ladění, kterou vývojáři používali k vyhledání vad webových stránek. Poslední verze iOS místo toho používají Web Inspector. Web Inspector používají vývojáři webu k úpravám, ladění a optimalizaci webů na počítačích Mac a iOS.

Chcete-li použít Web Inspector, připojte svůj iPhone k počítači Mac pomocí kabelu, otevřete Safari Macu a poté povolte nabídku Develop v pokročilých předvolbách Safari.

Informace v tomto článku se vztahují na iPhony a jiná zařízení iOS s iOS 6 až iOS 12 a Mac na Mac OS X Leopard (10.5) a novějších, pokud není uvedeno jinak.

Miguel Co / Lifewire


Aktivujte Web Inspector na iPhonu iOS 6 a novějším

Webový inspektor je ve výchozím nastavení zakázán, protože většina uživatelů iPhone jej nemá k dispozici. Vývojáři jej však mohou aktivovat v několika krátkých krocích. Zde je postup:

 1. Klepněte na Nastavení na domovské obrazovce zařízení iPhone.

  Na iPhonu s dřívější verzí iOS přejděte do konzoly Debug prostřednictvím Nastavení > safari > Vývojka > Debug Console. Kdykoli Safari na iPhone zjistí chyby CSS, HTML a JavaScript, v debuggeru se zobrazí podrobnosti o každém z nich.

 2. Přejděte dolů a klepněte na tlačítko safari otevřete obrazovku, která obsahuje vše, co souvisí s webovým prohlížečem Safari na vašem iPhonu, iPadu nebo iPodu touch.

 3. Přejděte do dolní části obrazovky a klepněte na pokročilý.

 4. Přesuňte Webový inspektor přepněte přepínač do polohy On pozice.

Připojte iPhone k Safari na počítači Mac

Chcete-li použít webový inspektor, připojte svůj iPhone nebo jiné zařízení se systémem iOS k počítači Mac, na kterém je spuštěn webový prohlížeč Safari. Připojte zařízení k počítači pomocí kabelu.

S otevřeným Safari proveďte následující:

 1. klikněte safari v řádku nabídek a vyberte Předvolby.

 2. Klepněte na tlačítko pokročilý Karta.

 3. Vybrat Zobrazit nabídku Vývoj na panelu nabídek zaškrtněte políčko.

 4. Ukončete okno nastavení.

 5. Na liště nabídek Safari klikněte na Rozvíjet, Poté vyberte Připojte webového inspektora.

Váš připojený iPhone nebo jiné zařízení iOS se zobrazí v Rozvíjet rozevírací nabídka. S otevřeným webovým inspektorem mohou vývojáři zkontrolovat všechny zdroje na webové stránce. Okno Webový inspektor obsahuje upravitelný HTML a poznámky týkající se stylů a vrstev webové stránky na samostatném panelu.

Se Safari 9 a OS X Mavericks (10.9) představila společnost Apple ve webovém inspektoru režim responzivního designu. Vývojáři používají tento integrovaný simulátor k náhledu toho, jak se webové stránky mění na různé velikosti, rozlišení a orientace obrazovek.